Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez hogy is van pontosan?

Ez hogy is van pontosan?

Figyelt kérdés
A klór, amikor ionizálódik, akkor fölvesz egy elektront, mert neki ugye 17 van és ahhoz hogy az elektronszerkezete megegyezzen a periódus végén lévő nemesgáz elektronszerkezetével, ami az argon, ahhoz egy elektront kell felvennie. De a káliumnak annak 19 elektronja van és ott a periódus végén a kripton van, aminek 36 elektronja van. Akkor a kálium miért nem vesz föl 17 elektront és helyette miért ad le egyet, hogy 18 legyen? Bocsánat, ha buta kérdés, de nem értem pontosan.
2011. júl. 16. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy az utolsó elektronhéj telített legyen. De ha csak egy van rajta, akkor könnyebb leadni 1-et, mint felvenni 7-et...
2011. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem a sor végén lévőhöz kell nézni, hanem a hozzá legközelebbihez!
2011. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor a kobaltnak, ami középen van le kell adnia kilencet, vagy fel kell vennie? Vagy erre már más szabályok vonatkoznak?
2011. júl. 16. 14:36
 4/4 rémuralom ***** válasza:
Nem számszerűen kell nézni. Nem az a lényeg, hogy a kobaltnak ide is 9 meg oda is 9, hanem az, hogy melyikhez van szükség kevesebb energiára. A hidrogénnek is teljesen mindegy lenne, hogy felvesz-e egy elektront vagy lead, mégis azt "választja", hogy inkább lead egyet, mert ahhoz kevesebb energiára van szükség.
2011. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!