Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen veszelyeket rejt egy...

Milyen veszelyeket rejt egy to (pl Balaton) azokra nezve akik benne usznak? Azt mondtak nekem hogy ezt hallottak a tv-ben, de regebben is folyton ez volt.

Figyelt kérdés
Azokra is akik jol tudnak uszni allitolag. Peldaul en fel eve hagytam abba a vizilabdat amit 10 evig csinaltam es nem tudok elkepzelni olyan korulmenyt ami veszelyes lenne egy toban. Tudnatok mondani ilyeneket?
2011. júl. 16. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Vihar esetén a Balatonon felkavarodik a víz, és a felszín felett 40-50 cm magasságig olyan sűrű párafelhő képződik, hogy nem lehet benne levegőt venni! Sokan így fulladnak bele a tóba!
2011. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha vízilabdáztál 10 évig, akkor szerintem PONTOSAN tudod, hogy mik a veszélyforrások egy tóban. Nem rád, hanem olyan emberre, aki nálad kevésbé tud úszni - mert az emberek többsége ilyen. Ráadásul éppen nyaral, besörözik, felelőtlen, megmutatja a haveroknak, hogy milyen f@sza csávó... Soroljam még???


Pedro

2011. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Találtam egy cikket is:


A legedzettebb úszóbajnok is gégegörcsöt kaphat a sűrű vízpárában, amely szélviharban keletkezik a viharos Balaton felett. Ez 50-70 cm magasságban olykor 80-100 km/h sebességgel száll a vízen. Porzik a tó, mondja ilyenkor a viharedzett ember.


Ha csónakkal, vitorlással, kis hajóval borul bele valaki a tóba, semmi esetre se hagyja el a vízi járművet. Próbáljon meg felkapaszkodni rá, így talán nem kerül bele a sűrű vízpárába, és esélye van, hogy túléli a balesetet. Az úszó, illetve a gumimatracba kapaszkodó ember a sűrű párában halálra van ítélve. A leggyakorlottabb vízipólós sem képes arra, hogy percekig legalább egy méterre kitapossa magát a vízből.


[link]

2011. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, igen errol az egyrol tudtam en, a vizoszloprol vihar idejen, de ezen kivul semmit csak elfelejtettem leirni.
2011. júl. 17. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki érzékeny a napra, és esetleg napszúrást kap és messze a part, aztán rosszul lesz és képtelen kiúszni.

Vagy ott vannak még a komolyabb izomgörcsök pl combban, vádliban amiket a mély víz miatt nem lehet lelazítani, és így lehetetlenné válik a felszinen maradás.

2011. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ez is igaz. Bar ha izomgorcsot kap valaki a lababan, akkor a 2 kezevel meg mindig helyettesitheti a taposast hogy a felszinen maradjon.
2011. júl. 17. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!