Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki találta fel a nullát, mint...

Ki találta fel a nullát, mint számot?

Figyelt kérdés
A wikin csak annyi van, hogy indiai "találmány". Nekem személy szerint kéne.
2009. ápr. 3. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
valóban sokáig az indiaiaknak tulajdonították, de ma már egyre valószínűbbé teszik, hogy a görögök vagy a babilóniaikak találták fel --nincs konkrét név...
2009. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én mindenhol csak az indiaiakat találom.
2009. ápr. 3. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvben bárki feltalálhatta, hiszen ha számolsz, időnként óhatatlanul kijön, mint eredmény, és valahogy kezelni kell. Hogy kik adták neki azt a nevet és formát, ami aztán elterjedt, az éppen ezért gyakorlatilag lényegtelen, mivel azt már pl. az ősember is tudhatta, hogy ha fogott két nyulat, amit aztán otthon a családdal mind megettek, akkor végül nem maradt egy se. Egy dolog, hogy erre nem úgy gondolt, hogy most nulla nyula van, de azt tudta, hogy nincs egy se. :D
2009. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyvben ezt találtam: Az indiai Brahmagupta (598-670) volt az első aki a zérót aritmetikai tulajdonságokkal rendelkező számnak tekintette.


Az Ókori rómaiaknál sem volt nulla. A nyúl hiánya nem egy szám.

2009. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, én is kiváncsi lennék rá. Minnden esetre az ókori India a szanszkrit nyelvvel, meg a sok különleges tudással, felhívja magára a figyelmet, nem gondoljátok? Meg általában az ókoriak.
2009. ápr. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az indiaiaktól függetlenül a maják is kifejlesztették ezt a fogalmat, ők egy kagylóval jelölték a nullát és ismerték a helyiértékes számolást is. (Nyilván ehhez kellett a nulla)
2009. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!