Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az üveg milyen halmazállapotú?

Somogyilaszlo kérdése:

Az üveg milyen halmazállapotú?

Figyelt kérdés
Wikipédián azt olvastam h szilárd folyékony tulajdonsággal viszont itt : [link] azt írják hogy inkább folyékony :S Aki tudja a helyes választ az írja le!Előre is köszönöm!
2011. júl. 23. 10:56
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
23%
Az üveg szilárd. Wiki is ezt írja. Még angol nyelven is.
2011. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 ToXeN ***** válasza:
73%

És ezek szerint tényleg szilárd, pedig én is abban a hitben éltem hogy folyadék:

[link]


Továbbá le van írva az is, hogy egyáltalán nem folyik meg az évtizedek alatt:

[link]

2011. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

a probléma ott van, hogy a "józan paraszt" és a fizikus másra gondol, amikor azt mondja, hogy szilárd. a józan parasztnak az a szilárd, amivel ha fejbe verik, akkor az fáj. ennek az üveg tökéletesen megfelel. a fizikus viszont azt tekinti szilárdnak, amire a következő igaz: az anyagot felépítő részecskék (atomok, ionok, molekulák stb.) között fellép vonzóerő és ez az erő egy jól meghatározható térbeli elrendeződésbe kényszeríti ezeket a részecskéket. ha van vonzóerő, de nincs jól meghatározható térbeli elrendeződés, akkor az anyag folyadék, ha vonzóerő sincs, akkor gáz. (plusz van még a plazma, ami külön kategória)


ebből a szempontból az üveg folyadék. az pedig a fizikusokat nem érdekli, hogy fáj-e ha fejbe verik őket vele, mert ellentétben a "józan parasztokkal" a fizikusok ritkán keverednek kocsmai verekedésbe.

2011. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
67%
Az üveg nagyon viszkózus folyadék. És igen, több 100 év alatt megfolyik az ablaktáblában (akkor is ha egy angol oldalon az ellenkezőjét állítják).
2011. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
36%
Fiúcskák. Az egyetlen probléma, hogy én megadtam a forrást, ami alapján azt állítom, hogy szilárd. Ti pedig elmondtátok az egyéni véleményeteket az ügyben, igaz azt úgy tálalva mintha sokan mások is veletek lennének kézen fogva ebben az ügyben. Tehát elégtelen annyit állítani, hogy a fizikusok azt mondják. Küldjél linket arról amit állítasz, mert ha igaz, akkor kell legyen link, ugye ? :) Nem mintha nem bíznék meg a becsszavadban, csak annyira pökhendi vagy h kétségeim vannak... Nem haragszol, ugye?
2011. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"a probléma ott van, hogy a "józan paraszt" és a fizikus másra gondol, amikor azt mondja, hogy szilárd."


igen kétség kívül ez a helyzet, és egyet értek veled :) de erről eszembejutott egy kis off: azt a szót, hogy szilárd, a "józan paraszt" ember találta ki, nem a fizikus. És amikor a józan paraszt kitalálta azt a szót hogy szilárd, akkor a definíció az volt hogy amivel fáj ha fejbe vernek. Tehát maximálisan igaza van annak, aki azt állítja hogy szilárd, és nem kell hozzátenni semmit hogy "... józan paraszti ésszel".

Viszont ez egy ilyen emberi tulajdonság, hogy valakinek az termeli a boldogsághormont, hogy ha tanul valami érdekeset, akkor azt rögtön felhasználja arra hogy másokba belekössön. Általában ehhez az érzéshez annyira ragaszkodik, hogy szembemegy a logikával, tehát elbukik. Ha a fizika eljut egy olyan szintre hogy rájön hogy a szilárd és folyékony között azért jó lenne kitalálni egy pontosabb, és egyértelműbb definíciót, akkor a szilárd szó helyett kéne kitalálni valami más szót, és azt használni halmazállapotra, és akkor nem lenne félreértés mert ha azt mondják hogy az üveg amorf anyag-e, akkor senki nem fogja azt mondani hogy nem az, hiszen vagy tudja hogy mi az az amorf, és egyet ért, vagy nem tudja, és nem szól bele.

2011. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
18:43 én ezt az oldalt találtam!: [link]
2011. júl. 23. 19:56
 18/29 anonim ***** válasza:

[link]


"Az amorf anyagok ránézésre szilárdak, de minden tulajdonságuk a folyadéké. Pl.: üveg, műanyag, bitumen. A fizika az amorf anyagokat nagy belső súrlódású folyadékoknak tekinti."

2011. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%
mellékesen a wiki is "amorf szilárdról" beszél, amire pontosan a "józan paraszt" miatt van szükség, akinek a gyomra nem venné be, hogy folyadék állt bele a fejébe.
2011. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
40%
:DDD utolsó,ez nagy volt
2011. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!