Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gondoltatok már erre? Ha nem...

Gondoltatok már erre? Ha nem pont akkor történik a dolog.

Figyelt kérdés
akkor nem is lennétek itt! Ha nem az a hímivarsejt, az első, vagy nem az a petesejt termékenyítődik meg, akkor most a testvérünk lenne itt. Vagy hogy működik ez, mi határozza meg, hogy pont mi vagyunk, akik vagyunk?
2011. júl. 23. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Isten határozza meg.
2011. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Előző: Istent ne közöld ténykényt, vagy bizonyítsd!


Szerintem tök mindegy, hogy melyik ivarsejt termékenyíti meg a petesejtet, mindegyik ugyanattól az embertől van (ha nem édes hármas), és a megtermékenyítés után a két szülő tulajdonságaiból lesz egy keverék, ami Te leszel. Te nem a hím ivarsejt vagy.

2011. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy képzelem el, hogy pont az a hímivarsejt, és pont az a petesejt kell, hogy a végén TE legyél belőle. A kétpetéjű ikreknél is két petesejt van, és két hímivarsejt, az egypetéjűeknél meg ugye más a helyzet (ketté válik a megtermékenyített petesejt).
2011. júl. 23. 21:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Igaz amit írtam az nem nagyon bizonyítja, hisz ettől még lehet hogy csak a petesejt számít, a hímivarsejt nem. De szerintem így van
2011. júl. 23. 21:16
 5/12 anonim ***** válasza:

21:08 én is így gondolom, másik hímivarsejt esetén más személy lenne az illető, és neki lenne éntudata, az én éntudatom pedig nem létezne.

Ha viszont egy másik sejttel is nekem lenne éntudatom, akkor létezik testtől független lélek. Csak ezt nehéz lenne bizonyítani.

2011. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Erre a tudomány nem tud egzakt választ adni. Fáradj át egy másik kategóriába, van valahol egy vallás alkategória, esetleg ezotéria.

Ha csak pszichológiai felmérés, akkor igen, belegondoltam már akkor is, mikor ezt a kérdést még nem tetted fel, de könnyedén átlendültem rajta, még azon sem töprengtem el, mekkora volt az esélye, hogy pont "én jöjjek létre" (bár ki lehetne számolni, de valahol belezavarodtam a sok hatványba).

2011. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Így van, nem kellene összekeverni a testet a "lélekkel".


Te inkább a lélekre vagy kíváncsi, hogy miért éppen abba a testbe kerültél, ahol vagy; erre meg többféle elképzelés van. Pl. lélekvándorlás.

2011. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na megjöttek ide is a "látók" :) Persze ha egy olyan kérdés van, ami kifog rajtuk, akkor lapulnak :)) Már miért ne lehetne ezt megmagyarázni tudományosan? Én pont arra gondoltam az elején, hogy inkább nevetségesen egyszerű, és kinevetnek miatta. Az igazság az hogy inkább csak azt akartam bemutatni ezzel, hogy milyen apróságon múlik a dolog, mert például sokszor arról beszélnek hogy milyen jó lett volna, ha a múltban valami máshogy alakul, vagy a történelem, de az az igazság hogy akkor mi nagy eséllyel meg sem születünk, hiszen elég ha szüleink nem pont akkor, abban a pillanatban "ketyegnek", és máris egy másik személy jön létre.


Persze örülnék, ha úgy lenne, ahogy ti mondjátok.

2011. júl. 23. 22:37
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az igazság az hogy inkább csak azt akartam bemutatni ezzel, hogy milyen apróságon múlik a dolog, mert például sokszor arról beszélnek hogy milyen jó lett volna, ha a múltban valami máshogy alakul, vagy a történelem, de az az igazság hogy akkor mi nagy eséllyel meg sem születünk, hiszen elég ha szüleink nem pont akkor, abban a pillanatban "ketyegnek", és máris egy másik személy jön létre."


nagyon divatos ez a pillangó effektus-témakör manapság, de nem értem hogy mi értelme van ezen merengeni :S mit is szoktak erre mondani: igen, és ha a nagymamának kereke lett volna akkor én lennék az autóbusz? :D

2011. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bromkrezol ***** válasza:
Ezt az én kisebbik fiam is megkérdezte. Mondtam neki, hogy Danikám, nagyon boldog vagyok, hogy olyan gyorsan úsztál :)
2011. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!