Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi a halálos adag higanyból?

Mennyi a halálos adag higanyból?

Figyelt kérdés
hány lázmérőre lenne szükség
2011. júl. 27. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kb. 70 kg-os embernek 1-4 gramm higany lehet halálos.


Amennyire én tudom, manapság nem árulnak higanyos lázmérőt (EU előírás). Amúgy fogalmam sincs, mennyi higany volt egy ilyenben.

2011. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha megeszed, nem halsz meg tőle... A gőzét kell szívni, vagy valamelyik vegyületének kell a testetbe kerülnie.
2011. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Utolsóval értek egyet ,a higanynak a gőze az ami nagyon-nagyon mérgező, (bőrön át kevésbé szívódik fel,mint a tüdőn keresztül).

Ezért tilos felporszívózni a higanycseppeket.

2011. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha megeszed, akkor csak az instant brutális hashajtó képességét fogod érzékelni.


Különben meg nem érdemes öngyilkosnak lenni. Ha sikeres volna, a szeretteidet, ismerőseidet akasztod ki, és úgysem fogsz megtudni a kiváltott érzelmekről, meg úgy általában semmiről semmit! Ha meg sikertelen... akkor meg magaddal szúrsz ki de nagyon. Egyszerűbb új életet kezdeni tiszta lappal.

2011. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egy csávó tartott bemutatást többek közt a higanyról. ő mondta hogy volt gy eset mikor buliban higanyt pakoltak az italokba... 1 wc volt...
2011. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Higanyt az italokba...hmmm. Akkor nagyon fenékig kellett üríteni, mert az leül a pohár aljára, nem keveredik az itallal. Urban legend...


A másik, amit megemlítenék, hogy az elemi higany többek közt azért nem igazán szívódik fel a bélrendszerből, mert nem is tud ott tartózkodni huzamosan, ugyanis pillanatok alatt perforálja a bél vékonyka falát és kijut a hasüregbe.


Tanuló koromban nekem nagyon tetszett az a kísérlet, mikor a kémia tanárunk bemutatta, hogyan úszik a vaskocka a higany felszínén.

2011. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Higanyt az italokba...hmmm. Akkor nagyon fenékig kellett üríteni, mert az leül a pohár aljára, nem keveredik az itallal. Urban legend..."


Rengetegen isszák úgy, hogy egy húzás fenékig, nem olyan hihetetlen ez. És egy apró higanycsepp nem olyan nehéz, hogy perforálná a belet. Egyébiránt én csokival hallottam a dolgot. Apró, gombostűfejnyi csepp a csokiba és garantált a "hatása"

2011. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha kb 2 hőmérőnyi higanyt felporszivozott valaki akkor mi történhet?
2011. aug. 5. 16:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már nyúltam egyszer bele higanyba, csak azután jól kezet kell mosni, de nem lesz semmi baj.

Ha ki akarod üríteni a porszívót, akkor először is NE a sima szemétbe ürítsd, nézz utána, hol van higany-befogadóhely; és miután kiürítetted nagyon alaposan moss kezet!

És szerintem gyorsan ürítsd ki, mert ki tudja, hogy párolog a porszívóból az a higany!

2011. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!