Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy a wc-ben lévő...

Igaz, hogy a wc-ben lévő baktériumok semmivel sem ártalmasabbak, mint a konyhai szivacson vagy a billentyűzeten lévők?

Figyelt kérdés

Én ezt nem hiszem el..

A wc-s baktériumoktól kb. meg is lehet halni ,nem ?


2011. júl. 30. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

vécé és vécé között különbség van. Ha nem takarítják a vécét, akkor veszélyes. De manapság mindenki néhány naponta kifertőtleníti. Így sem idejük, sem lehetőségük nincs a baktériumoknak elszaporodni. A konyhai szivacs és a billentyűzet meg sosem lát fertőtlenítőszert, pedig sok mindennel érintkeznek.

Természetesen angolvécéről beszélek. A pottyantós valóban veszélyesebb.

2011. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ezzel foglalkozó Mythbusters (Állítólag) epizód.

Tényleg sokkal több volt a mosogatószivacson. Abban jól el tudnak szaporodni.

2011. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Látom te is nézed a MithBusters-t :D. Ott volt az egyik részben az, hogy mintákat vettek villanykapcsolóról, billentyűzetről, sörösüvegről, stb.-ről és megnézték, hogy mennyi és milyen veszélyes baktériumok vannak rajtuk. Azt hiszem a villanykapcsoló volt a legveszélyesebb, mivel azt takarítják a legritkábban.
2011. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Minden kategóriában a mosogatószivacs nyert (rossz értelemben), második a pénz, utána a kapcsoló.

2011. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ácsi ! én nem a baktériumok mennyiségére gondolok ! hanem a "minőségére " - szóval hogy mennyire ártalmasak.


Valaki azt mondta, hogy a wc-ben lévőkről nem lehetne betegséget kapni , de a szivacson lévőktől igen... ezt nem tudom elképzelni..

2011. júl. 30. 09:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a linket, nem csak a mennyiségről van szó, hanem a veszélyességről is.

Ott 5. a wc ülőke 8-ból.

2011. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy még egy érdekességet mondjak, az emberi bőrfelületen is élnek olyan baktériumok, amiktől komoly betegségeket lehet kapni. És nem csak olyan embereknél, akik elhanyagolják a tisztálkodást. Tehát akár a mosogatószivacson, villanykapcsolón, írószerszámon, ajtókilincsen és persze máshol is előfordulhatnak igen ártalmas baktériumok.
2011. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira mindegy... levegőt venni sem egészséges már! :/
2011. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

"Ácsi ! én nem a baktériumok mennyiségére gondolok ! hanem a "minőségére " - szóval hogy mennyire ártalmasak."

Az attól függ melyikkel került kapcsolatba beteg ember.

2011. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Amúgy abban a Mythbusters részben úgy állították fel a listát hogy a baktériumok veszélyességét is nézték. A mennyiségben a wc az utolsó volt, aztán veszélyességben feljött egy kicsit, de még mindig átlagos helyen volt.
2011. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!