Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Androméda-galaxist kb....

Az Androméda-galaxist kb. mikortól lehet látni Magyarországon, szabad szemmel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:33
1 2
 1/11 dellfil ***** válasza:
Városból valószínű sohasem. Az Androméda csillagképet - amiben találhatod, majdnem egész évben látni, itt az északi féltekén, Magyarországból. Egyébként kb. 4 magnitúdós, városi körülmények között felejthető a "megpillantása".
2011. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dellfil ***** válasza:

Ja még valami:

[link]

[link]


dellfil

2011. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha pl kimegyek a határba, ahol nincsenek fények?
2011. júl. 31. 16:10
 4/11 dellfil ***** válasza:

Távol a fényektől, igen sokkal esélyesebb. Csak be kell azonosítani az égen az Androméda csillagképet.

Egyébként sokat segítene a Stellarium progi is.

[link]


dellfil

2011. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De arra készülj fel, hogy ilyennek tuti nem fogod látni:

[link]

Ahhoz túl halvány.

2011. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a programot, igazán hasznos. :) Igen, tudom, hogy nem olyan lesz, hanem halvány, elmosódott elipszis alakú akármi :P Azt még meg tudnád mondani, hogy a Szíriuszt lehet-e látni? Elég tudatlan vagyok ezen a téren...
2011. júl. 31. 22:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, elég jól, de majd csak télen. Most ne keresd, mert nappal jár felettünk.
2011. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"amiben találhatod, majdnem egész évben látni, itt az északi féltekén, Magyarországból."


Az Androméda csillagképe cirkumpoláris Magyarországon. EZ annyit jelent, hogy az egész év során megfigyelhető.

2011. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Így van. Netről idézet:

"Észak-Európa, valamint Közép-Európa, északi részére az Andromeda-köd cirkumpoláris, tehát sosem süllyed a horizont alá. Ennek ellenére legjobban õsszel lehet megfigyelni, legalábbis az esti órákban. Ilyenkor ugyanis erõsen megközelíti a zenitet. Ekkor még kissé jobban megvilágított, városhoz közeli helyeken is meg lehet találni szabad szemmel az Andromeda-ködöt."

2011. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdés ugyan már régi de nem idejét múlt.

"Az Androméda-galaxist kb. mikortól lehet látni Magyarországon, szabad szemmel?".

Ugyanis a kérdező nem írta ki hogy mennyire sürgős, ezért az én válaszom az, hogy 2-3 milliárd év múlva egész biztosan látható lesz a földről szabad szemmel is. Még a leg fényesebb nagyvárosból is. A föld bármely pontjáról. Ugyanis (ki másolom a Wikipédia ból): "Ha a kozmológiai állandó ({\displaystyle \Lambda }\Lambda ) nulla, akkor 2-3 milliárd év múlva összeütközik a mi galaxisunkkal. Ha a kozmológiai állandó nem nulla, akkor a közeledés idővel távolodásba fog átmenni a Világegyetem gyorsuló tágulása miatt."

Hát ennyit tudtam így hirtelen. Remélem sokat segítettem.

2021. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!