Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha két fényhullám (vagy...

Ha két fényhullám (vagy bármely más elektromágneses hullám) ellentétes fázisban találkozik és kioltják egymást mi lesz az energiájukkal?

Figyelt kérdés
Vagyis az energiamegmaradás szerint az energia és az anyag nem vész el csak átalakul. De itt mivé alakul át? Létezik, hogy csak úgy eltűnjön?
2009. ápr. 8. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Energia megmaradás szempontjából a "rendszer" egészét nézzük, és így nem csak a kioltások, hanem az erősítések is számítanak, tehát az energia megmarad... ... vagy nem így gondoltad? :)
2009. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát úgy hittem, hogy ez úgy van mint a kötélhullámnál, ott is ha kioltja akkor megszűnik és nincs egyéb jelenég mellette(asszem:)). De akkor itt bonyolultabb a helyzet amint látom.
2009. ápr. 8. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok megint...


Ha mindenképp "mechanikai" hullámokkal szeretnéd elképzelni, akkor írd me youtube-on, hogy water wave... a vízhullámok is átmennek egymáson ugyanúgy mint az elektromágneses hullámok, tehát van ahol kioltja, de van ahol erősíti....

2009. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi akkor már csak annyi lenne, hogy ha van 2 fényhullám akkor, hogy megmaradjon mindkettő energiája ahhoz az erősítésnek (kioltás miatt) 4 szeresnek kell lennie, hisz ha 2 egység kiesik a kioltás miatt, akkor 4 kell, hogy meg maradjon az eredeti 4 egység(amiből 2kilotódott 2 meg erősödött). Na lehet kicsit zavarosan fogalmaztam és az alap elgondolásom rossz a dologról:)
2009. ápr. 8. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!