Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy gömböt rendezettlen...

Ha egy gömböt rendezettlen módon megtöltünk mágnesporral, akkor az kívülről úgy viselkedik, mint egy mágneses monopólus?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 20:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
De pont ez a lényeg, hogy BEFELE néz a másik pólus, tehát KÍVÜLRŐL nézve ez egy monopólus. Értem én, hogy nem az, de eddig nem magyaráztátok meg, hogy miért nem (biztos van neki oka, de nem értem).
2011. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt a monopólust.. A mégneses erővonalak zártak és nem forrásosak. Vagyis nincs egy kitüntetett kiindulási pontjuk, hanem körbezáródnak. Ehhez képest egy elvi monopólus mit produkál, hogy indulnak ki belőle az erővonalak és hova tartanak? És mi ez a mágneses töltés? Nem tudom mihez kötni.
2011. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Juhász Atesz válasza:
Befelé? Akkor belülről "nem" érzékelhető, de ott van és semlegesíti.
2011. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!