Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mióta ismerjük ezeket a...

Mióta ismerjük ezeket a bolygókat? Milyen bolygók ezek?

Figyelt kérdés
Számomra újak,mert tegnap láttam őket ebben a videóban: http://www.youtube.com/watch?v=4CHLSI6SFj0 Sirius,Pollux,Arcturus,Rigel,Beteigeuze,Antares,My Chephei,VV Chephei-->ezekről még sose hallottam,mondjuk ritkán nézek híradót. Ezek se alkalmasak hogy átköltözzünk és ott éljünk? Persze amúgy se ma mennék mert a mai technológia még nem alkalmas.Mondjuk jó lenne mert vannak sokkal nagyobb bolygók a Földnél és akkor ott elférnénk rendesen...
2011. aug. 5. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom megnézni a videót sajnos, de az biztos, hogy ezek nem bolygók, hanem csillagok! Nem a csillagok bolygóiról volt szó?
2011. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 twinky ***** válasza:
78%

Csillagok. Nezz fel az esti egboltra. Most nyaron lathatod az Antarest a Skorpio csillagkepben.

Telen a Rigelt es a Betelgeuset az Orionban, a Siriust a Nagy Kutyaban, a Polluxot az Ikrekben.

Tavasszal az Arcturust az Okorhajcsarban.

2011. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja értem:D én meg bolygóknak hittem ezeket.így már más
2011. aug. 5. 14:36
 4/9 anonim válasza:
Igaza van az előttem válaszolónak.Ezek csillagképek legfényesebb csillagai (szuperóriás csillagok).
2011. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"mert vannak sokkal nagyobb bolygók a Földnél és akkor ott elférnénk rendesen..."


Egy nagyobb bolygó nem biztos hogy szerencsésebb. Hogy nagyobb a hely, az egy dolog, de egy nagyobb bolygónak jó eséllyel a tömege is nagyobb ám! Gondold csak el, ha egy olyan bolygóra kerülnél , ahol csupán a duplája a nehézkedés, ott egy földi, 80 kg tömegű ember 160 kg-nak érzi magát. Ez a szervezetnek hosszabb távon nagyon megterhelő... És ez csupán egyetlen probléma...

2011. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

van egyébként néhány naprendszeren kívüli bolygó amiről tudomásunk van, de ezek azt hiszem Jupiter méretű gázóriások, amik nagyon közel vannak a napjukhoz, és közelségük+méretük miatt tudjuk kikövetkeztetni hogy ott vannak.


Egyébként meg az hogy a technológia még nem alkalmas, ez egy olyan dolog amin sokat lehet fantáziálni. persze, ha alkalmas technológia lenne rá akkor utazhatnánk fénysebesség 90xesével, meg átalakíthatnánk bármelyik bolygót lakhatóvá, csak meg kell jól terraformálni, meg átalakítani a rajta lévő anyagokat más anyagokká, atomi szinten (feltéve hogy einstein tévedett, meg persze hogy létezik ilyen technológia, meg létezik olyan technológia amivel olyan sok energiát tudnánk előállítani).

2011. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen
2011. aug. 5. 22:42
 8/9 A kérdező kommentje:

Magyarok szerintem amúgy is a Földön maradnának:S

Mert ha így folytatja az ország biztos hogy arra sem lesz pénz...

2011. aug. 5. 22:43
 9/9 anonim válasza:
Kicsit sem aktuális kérdés, de muszáj ideírnom. Számomra, elég morbidnak tűnik az, h elugrunk a nagyihoz, a hétvégén egy másik bolygóra. :D Furaa.. Bár amennyire halad a tudomány a technológia, minden gépiesedik, ez is lehetséges lesz egyszer. Lesz úgy, hogy nem lesz már távolság sem. Nem Amerika, egy másik bolygó sem. Már több, mint 2 éves ez a kérdés, 2 éva alatt is rengeteget fejlődött a technológia akkor 200, vagy 2000 év alatt mi lesz??
2013. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!