Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lesz ma hullócsillag? (Aug.6. )

Lesz ma hullócsillag? (Aug.6. )

Figyelt kérdés
ha igen kb hány órától lehet látni?
2011. aug. 6. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
22:00 körül szokott de még korai szerintem. 9.-én lehet hogy lehet látni párat. de nem tudom pontosan
2011. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Naponta kb 5000 tonnányi meteor éri el a Földet. Nincs is naptárjuk a meteoroknak, így gyakorlatilag kis szerencsével bármikor lehet látni. Persze a fényesebbek azért ritkábbak, de minden felhőmentes éjjel ki lehet szúrni egy párat.
2011. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van naptáruk. Perseidáknak van most itt az idejük.
2011. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Perseidák már most aktív, de a maximuma aug.12-13. körül lesz. Hány órától? Folyamatosan. Ez nem olyan, mint egy mozifilm. :) Ilyenkor keresztezzük egy üstökös porgyűrűjét, amit maga után hagyott, és abban "fürdik" a Föld. (Egész apró szemcsékre kell csak gondolni.) Úgyhogy éjjel-nappal záporoznhatnak, de persze csak éjjel látszanak, ráadásul most a telihold is zavarni fog egy kicsit.
2011. aug. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én kevesebb mint 1 óra alatt láttam 7-8 hullócsillagot :) És nem voltak kicsik :)
2012. aug. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!