Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Átlagosan milyen gyakorisággal...

Átlagosan milyen gyakorisággal lép be a Föld légkörébe meteor?

Figyelt kérdés
Esténként kiszoktam ülni, nézni a csillagokat, cigizgetni. Általában legalább egyet látok, de volt már 4-5 darabra is példa. Mindezt 15-20 perc alatt. Bár az is igaz, hogy ilyen tájt szoktam kiülni, amikor a legtöbb meteor éri el a Föld légkörét. Egyébként legtovább 4-5 másodpercig jutott be amit láttam, kb. -2 magnitúdós volt, ezért is furcsálom a dolgot, mert nem túl gyakori ez tudtommal, erre most nem rég volt egy tűzgömb is felettünk...szóval. :) Félek. Normális ez az aktivitás?
2011. aug. 8. 01:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Augusztusban ez normális, mert minden évben ilyenkor kerülünk a Perseidák meteorraj kereszttüzébe. Bár ezt gondolom te is tudod...! Átlagosan minden nap ér bennünket meteortámadás, de nincs róla tudomásunk, mert méretük elenyésző és jelentéktelen is csillagászati szempontból. Rengeteg, ennyi a biztos.
2011. aug. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mindig lép be meteor a légkörbe csak azok olyan kicsik,hogy az ember nem látja.
2011. aug. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, igen, ezt hagytam ki! :) Nem a Perseidák, ez már tavasz óta így van, szinte nincs nap amikor ne látnék legalább egyet. Viszont igazad van, rengeteg anyag hullik ránk naponta, csak fura, hogy én mindig elkapok belőle párat:) Köszönöm a választ. :)
2011. aug. 8. 02:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is gyakran szoktam látni, télen is bár akkor nem annyira sokat mint nyáron. Néha egészen fényeseket is, és van amelyik sokáig látható, valamelyik rövid ideig, van amelyik "lassan" megy, van amelyik meg gyorsan és szinte az egész égbolton. Valamelyik nyáron volt hogy szinte egyfolytában tűzcsóva szerű meteorokat láttam ha felnéztem. Nem hinném hogy különös lenne.


Hozzátenném, egy pár méteres is jókora pusztítást tud okozni, észlelni meg nem tudják, ha jól tudom, csak aki a földön találkozik vele :)

2011. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A pár méteres semmilyen pusztítást nem tud okozni (Hacsak nem a műholdak körében, és a Nemzetközi Űrállomásban) mert bőven elég mire a leér :)
2011. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Átlagosan milyen gyakorisággal lép be a Föld légkörébe meteor?"


Hát úgy másodpercenként több ezer meteor lép be a légkörbe.

Ezek zöme olyan apró, hogy teljesen észrevétlen marad. Félned meg nincs mitől.

2011. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A pár méteres semmilyen pusztítást nem tud okozni (Hacsak nem a műholdak körében, és a Nemzetközi Űrállomásban) mert bőven elég mire a leér :)"


Ez azért így nem igaz. Egy vasmeteorit simán leér ha pár méteres, és biza elég komoly helyi károkat tudna okozni (ha telibever egy házat, azt jó eséllyel lehet újraépíteni. De még egy tömör kőmeteor is jó eséllyel földetér, bár valószínűleg nem marad egyben. A károkozás valószínűsége már jóval kisebb. Pl a tavalyi híres kassai meteor tömör kőmeteor volt, és bár felaprózódott, földet értek a darabjai. A megtalált részek között 2 kg tömegű is volt. Károkat ugyan nem okozott, de akár okozhatott is volna. És ez még csak egy hűtőszekrény méretű aszteroida volt.

2011. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyik talán legérdekesebb eset amikor egy meteorit eltalált egy ház előtt parkoló autót, ez lett belőle:


[link]


És itt van az elkövető:


[link]


Ha jól emlékszem akkor a "szerencsés" autótulajdonos nem keveset kaszált az autója elárverezésével.


De volt sok eset amikor házba csapódott:

[link]


De embert is találtak el, itt szerencsére nagyon apró volt a behatoló, és nem okozott komoly sérülést:

[link]

2011. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen ezért írtam végülis hogy egy pár méteres pusztítást okozhat, mert hallottam már róla (többek között a tavalyi esetnél is) hogy földet értek a darabjai pedig nem volt olyan nagy. De persze nagy eséllyel szétrobbannak, vagy elégnek.


De vegyünk mondjuk egy 20 métereset. Nem tudom hogy áll ezzel a tudomány, de előre jelezni nem tudják, nem hogy még ki is lőni, vagy akármi, és ha mondjuk a negyede, egy 5 méteres darab marad belőle, és az csapódik be, pár háztömböt az is letarol. Főleg mivel a sebessége óriási, ráadásul izzik. De szerintem ennél jóval nagyobbat se tudnak észlelni, csak az igazán nagyokat

2011. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!