Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki nyerne egy összecsapásban?...

Ki nyerne egy összecsapásban? Kelmayisaurus gigantus vs tyrannosaurus rex?

Figyelt kérdés
A kelmayisaurus legalább 22 méteres volt.Állkapcsának ereje kb 3-4 tonna(mint a rexnek).
2011. aug. 11. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok múlik az anatómiából nem becsülhető tényezőkön, vagyis az állatok viselkedésén. (Paleoetológiáról még nem hallottam, bár biztosan kísérlezetnek vele.) Ha az egyik élőlény harckerülő magatartású volt, vagyis nem szívesen bocsátkozott összetűzésbe, inkább erőfitogtatással oldotta meg a problémát, akkor evidens, hogy az nyerne, aki harciasabb, és először támad, hiszen kihasználja az ellenfele habozását.


Amúgy a Kelmayisaurus gigantusról ennyit találtam Wikin, mikor utánakerestem: "A supposed second species, K. "gigantus", was mentioned by Grady in a children book in 1993 as a gigantic vertebral column coming from a 22 m long specimen, but is a nomen nudum and probably does not pertain to Kelmayisaurus." Nem tagadom, hogy jók és pontosak az információd, én most lusta voltam mélyebben utánajárni a témának, de meg tudnál mutatni egy cikket, amiben erről a fajról részletesen írnak, és ahonnan a 3-4 tonnás erőt is vetted? Hátha becsülhető még valami. A T-rexről nagyon sok és ellentmondásos információ látott már napvilágot, amit erről a fajról tudok, az alapján én csak akkor fogadnék a győzelmére, ha sarokba szorították és a kicsinyeit védi. Akkor biztos, hogy nekimenne az ellenfélnek.

2011. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én a 3-4 tonnás erőt csak saját becslés alapján írtam.Mivel ez egy ázsiai carcharodontosaurus és nagyon hasonlít a giganotosaurusra( csak hosszabbak a karjai és 22méteres)aminek kb 2 tonnás a harapóereje. Ezért gondolom hogy legalább 3-4tonnnás erőre képes, mivel majdnem 2-szer nagyobb mint a giganotosaurus.

Ez egy elég pontos kép róla:

[link]

Láthatólag hosszabbak a karjai is. A spinosaurus nagyobb a rextől de annak végonyabb a feje, ezért is gyengébb a harapása. De ennek az állatnak úgy számolom 2,3 méteres a feje, vagyis nagyobb és szélesebb a rexétől. Ezért is lehet jobb lény.

2011. aug. 12. 10:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem találtam részletesebb cikket, mert paleontológusok olyan lusták, hogy nm vízsgálják meg tüzetesebben ezt a nagyszű lényt.
2011. aug. 12. 11:25
 4/7 William Szexpeare ***** válasza:
58%
Chuck Norris
2011. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Chuck Noris a félfogának sem elég.
2011. aug. 17. 15:23
 6/7 anonim válasza:
T-rex
2013. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a probléma ezekkel, hogy még NEM bizonyított hogy valóban theropoda-e. Le se kakálják már '90 óta. Lehet hogy valaki kitalálta ezt iss...
2013. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!