Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Félek a villámtól. Van rá okom?

Félek a villámtól. Van rá okom?

Figyelt kérdés
Gyakran járok az erdőbe sétálni. Volt olyan eset, hogy pont akkor jöttem ki onnan, amikor elkezdett villámlani. Olyan is volt, hogy villámlott és szinte ugyanabban a pillanatban dörgött is, Leginkább attól félek, hogy pont engem talál el. Emiatt van batophobiám is vagyis emiatt félek a magas épületek mellett állni (bár az időjárástól független mostanában). Van rá okom, hogy féljek? Honnét tudjam, hogy hova fog csapni?
2011. aug. 15. 22:59
1 2
 1/13 Futurare válasza:
60%
Volt egy forma, akibe négyszer belevágott, túlélte mindet, majd elütötte egy kocsi.
2011. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Van rá ok. Viharban jobb, ha épületen belül tartózkodsz. Szabadban pedig fa alá nem szabad. Esetleg a lombkorona pereme síkjában... de inkább ázz el, mint hogy beléd csapjon a villám. Egyébként nem lehet megjósolni, hogy hova csap be a villám. Nem törvényszerű, hogy a legmagasabb pontba csap be. A felhőkarcolóknál is bele csaphat valahol az épület oldalába és közben a tetejét elkerüli... Úgy hallottam, hogy akár a vihar középpontjától 16 km távolságban is becsaphat egy villám. Legalábbis volt rá példa.
2011. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én is félek a villámoktól, jogosan. ismerek vkit, akibe belecsapott a villám, és a nyaklánca helye látszik a nyakán
2011. aug. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A villám nem a legmagasabb ,hanem a legkisebb ellenállású helybe csap.Ez mondjuk szerintem logikus.
2011. aug. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Kizárólag a félelemre nincs, az legginkább csak össze zavar és nem tudsz majd tőle logijusan gondolkodni, vagyis még lehet a félés a veszted
2011. aug. 16. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nincs rá okod. Valamiben meg kell halni, annak hogy villámcsapásban halsz meg, nagyon kicsi az esélye. Leélhetnéd az egész életed egy Faraday-kalitkában, és meghalhatnál végelgyengülésben, vagy rákban, vagy láblerohadásban, de annak nincs értelme.
2011. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

"én is félek a villámoktól, jogosan. ismerek vkit, akibe belecsapott a villám, és a nyaklánca helye látszik a nyakán"


akkor miért nem a nyakláncoktól félsz inkább? :)

2011. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

van rá okod

kedves utolsó, xD

2011. aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
több embert csapagyon a villám mint ahányat megtámadnak a cápák. van okod félni
2011. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ hogy van e okod villámlásba félni hogy milyen területen vagy. Például egy préri közepén van a legnagyobb esélye ,hogy beléd csap. Pláne ha teli vagy fém ékszerrel.

Városba sokkal kevesebb az esélye hogy beléd csapjon a villám. Városba általában rengeteg a fém ami elvezeti. Táblák lámpaoszlopok csatornacsövek villámhárítók. Ugyhogy kicsi az esélye hogy téged nézzen ki magának a villám :D. Ha autóval utazol akkor megnit kevés az eséj hogy belédcsapjon. Fémnek fém az autó de a gumkon van. Szóval le van szigetelve nem húzza le a villámot emiatt mert nem tud a földbe távozni onnan és így nem tud kisülés létrejönni. Esetleg akkor csap pele a villám kocsiba ha nagyon (peres) alacsony falú gumik vannak rajta. Vagy valami jó vastag láncot húz a földön.


Szóval nem kell annyira félned ettől hogy belédcsap. Pláne ha van a környéken nálad magasabb és fémebb anyag.

A villámhárítókat a házakon ne fogdosd meg a kresz táblákat se. De ha valahol Salakos vagy vöröses földön kavillózol viharba ,akkor onnan tűnj el mert a villám előszeretettel szeret becsapni a magas vastartalmú dolgokba.

2011. szept. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!