Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A pálmafák miért mindig az...

A pálmafák miért mindig az óceán (tenger) felé dőlnek?

Figyelt kérdés
Van ennek valami tudományos magyarázata?
2011. aug. 16. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

hm. elgondolkoztat ez a(politikába eltévedt) kérdés.

A szél a tenger felől fúj..mindig. Lehet, hogy így tudja felvenni a legjobb erőjátékot a széllel szemben?

2011. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez már nekem is feltűnt amúgy. Nagyon aljasok a pálmafák. Biztosan nem véletlenül csinálják. Talán azért, mert rasszisták vagy nácik. :D
2011. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert a kormányzó politikusok arra húzzák.

/Kategória: Politika > Pártok, kormányzás/

2011. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
96%
Ez azért van, mert a tenger felé dűlő pálmafa gyümölcse nagyobb valószínűséggel éri el a tengert, a tengervíz jól feláztatja a gyümölcsöt(legyen ez kókuszdió), a gyümölcs partot ér, és kihajt. Amelyik gyümölcs meg nem esett a tengerbe, az meg várhat, amíg esőt kap, soha napjáig.
2011. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt onnan több fényt kap, mert a vízről is sok fény tükröződik, másrészt amit előző írt, hogy a termés a vízhez közelebb landoljon.


+ infó:

[link]

2011. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb a nap. Ha a szel lenne, akkor nem a szel fele, hanem attol elfele kellene alljanak.


Az tunik a legvaloszinubbnek, hogy itt egy fototropizmusrol van szo: a tengerrol visszaverodo feny iranyaba jobban no a fa. Ba ennek fuggenie kellene attol, hogy hol van a fa a szigeten... Keves az adat a korrekt hipotezis felallitasahoz. :-D

2011. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a tenger felé dűlő pálmafa gyümölcse nagyobb valószínűséggel éri el a tengert"

Ebben csak azt nem értem, hogy melyik az a hatás, amire a fa így reagál? Honnan "tudja", hol a tenger?

2011. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: előtted szóló döncike válaszában ott a válasz a kérdésedre: fototropizmus. A fény felé hajlik (ezt érzékeli), és ezzel jár együtt, hogy mivel az a fény a tengerről verődött vissza, a tenger felé hajlik, vagyis később a termés oda fog esni. Ha a kókusz nem bírná a vizet, akkor a szelekció úgy alakította volna a pálmák tropizmusát, hogy a fénytől el, azaz a szárazföld belseje felé hajlanának.

(Bár végiggondolva... negatív fototropizmus? Túl fáradt vagyok ahhoz, hogy ez nekem lehetségesnek tűnjön. Mindegy, didaktikai szempontból jól hangzott.)

2011. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"előtted szóló döncike válaszában ott a válasz"

Igen, tudom, mivel őelőtte én írtam le. Én nem ezt nem értem, hanem hogy korábban többen azt írták, és cikkekben is szerepel, hogy azért hajlik arra, mert így a tenger felé tud esni a termés. De akkor ezek szerint ez egy "szerencsés véletlen", hogy a fény felé fordulással ezt az előnyt is élvezi a fa. Tehát valszeg nem azért hajlik arra, hogy a termés oda essen, hiszen ez nem lehet tulajdonság, pláne nem örökölhető.

Ezzel ellentmondok a korábbi kommentemnek, csak közben gondolkodtam. :)

2011. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A trópusokra évmilliárdok óta az a jellemző, hogy verseny van a napfényért. A napfény adja a fotoszintetizáláshoz az energiát, ezért a fák igyekeznek minél magasabbra nőni, hogy minél több fényhez juthassanak. A tengerparton viszont kicsit más a helyzet, ott az a fa jut több fényhez, amelyiknek a lombozata közelebb van a tengerhez, ezért arra próbálnak már növekedés közben is terjeszkedni szerintem. Hogy a termés így a tengerbe esik és másfelé is eljut, az inkább csak további szerencsés hatás, de az igazi motiváció szerintem a fény begyűjtése.
2011. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!