Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha letezik multiverzum mennyi...

Ha letezik multiverzum mennyi a szamossaga?

Figyelt kérdés
Gondolom az, hogy vegtelen univerzum lehetseges, az valamilyen modelbol jott ki. Mekkora annak a vegtelennek a szamossaga? :-D
2011. aug. 17. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A végtelenben az a pláne, hogy nem lehet megszámosítani, hiszen végtelen. :P

Vagy mire gondolsz?

2011. aug. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kulonbozo szamossagu vegtelenek vannak: pl az egesz es a racionalis szamok megszamlalhatoan vegtelen sokan vannak. Az irracionalis szamok viszont megszamlalhatatlanul sokan. :-D
2011. aug. 18. 01:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a leíró egyenleteket, de gyanítom megszámlálható, legalábbis érzésre. Hiszen amolyan felsorolásszerű az egész. De mondjuk ha folytonos valószínűségfüggvényekről beszélünk, akkor meg szinte biztos, hogy kontinuum, hiszen bármely pontjához a függvénynek tartozik egy univerzum, azok pedig annyian vannak.
2011. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Azt meg nem értem, 00:45 minek okoskodik bele olyanba, amihez nem ért :)
2011. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sorry, valóban.. Azért válaszoltam mert félreértettem a kérdést, hiányos matek tudásom miatt. Szándékosan nem szokásom félreérteni valamit. :P
2011. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Kedves "okos" 9:21!


Neked valami baj van a képzelőerőddel. A legelső tökéletesen jól mondta, a végtelen nem számosítható. Ha te ezt nem így látod, veled van a baj, nem vele :P


Azt már végkép nem értem, a hozzáértését abból az egyetlen kommentből hogy szűrted le. No mindegy csak úgy kikivánkozott belőlem.

2011. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem meg az az "erzesem", hogy nagyobb szamossagu, mivel nehezen tudom elkepzelni, hogy racionalis megoldasal rendelkezzenek az egyenletek.... De az igazat megvalva fingom sincs. :-D Ez inkabb affele elmeleti maszturbacio. Csak annyi hulye kerdes volt fenn, gondoltam megkerdezem. Kivancsi vagyok a velemenyetekre.
2011. aug. 18. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 9:50-es.

Mielőtt tovább bizonygatnád tudatlanságodat, üsd be a Google keresőbe "számosság fogalma" és olvasd el figyelmesen!

A kérdező a "számosságra" kérdezett rá, és láthatóan sem az első válaszadónak, sem neked fogalmad sincs mi az.

Az első válaszoló volt annyira korrekt, hogy utánanézett, és elismerte, félreértette a kérdést, és hiányos a matek tudása.

A baj az, hogy te sem tudod, mi az a számosság, de aki tudja azzal lekezelően hőbörögsz és okosozod, ahelyett, hogy az első válaszolóhoz hasonlóan elnézést kérnél. Észre kellett volna venned, hogy itt valamit nem értettél meg, és ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!

2011. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező a "számosságra" kérdezett rá, és láthatóan sem az első válaszadónak, sem neked fogalmad sincs mi az."


Nos drága barátom a kérdező konkrétan a végtelen számosságára kérdezett rá. El kellene a kérdés alatti kiegészítést is olvasni, nem csupán a kérdést!


"Gondolom az, hogy vegtelen univerzum lehetseges, az valamilyen modelbol jott ki. Mekkora annak a vegtelennek a szamossaga?"


Remélem az olvasás még megy, de kiemelem:


"...Mekkora annak a vegtelennek a szamossaga?"


Erre reagált az első, mégpedig helyesen. A végtelen az végtelen. Nincs számossága, hiszen pont ezért végtelen. Kötözködhetsz bármeddig. A számosságról pedig, ha hiszed ha nem, van fogalmam, és még googlira sincs szükségem hozzá hogy felidézzem... Nem is értem miből gondolod, hogy nincs róla fogalmam, ugyanis ezzel kapcsolatban semmit nem írtam.


Fenntartom továbbra is, elég szűk látókörű lehetsz, ha egyetlen válaszból bármiféle következtetést levonsz egy különben ismeretlen ember tudásáról!


Azt hiszem inkább neked kéne tükörbe nézned...

2011. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mar nem azert a huszasert, de eddig 7 valszbol egy volt ontopic! :-D Sracok...
2011. aug. 18. 11:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!