Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor kerül a Mars a lehető...

Mikor kerül a Mars a lehető legközelebb a Földhöz? Légyszi, nézzetek utána! (Emlegetnek vmi Mars expedíciót 2015-25 vmi körül szerte a TV-ben (Discovery, Disc. Science, stb. - és ez csak párezer évente történik meg, vmi. ).

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
2003-ban volt rekordközelségben. Legközelebb úgy emlékszem 60 ezer év múlva lesz ugyanilyen közel.
2011. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy lesz mars expedíció, tudtommal a nasa évről évre egyre kevesebb pénzt kap a kormánytól, mivel soha semmi használhatót nem tudnak mostanában felmutatni csak a pénzt viszik. Ezért dobták be a köztudatba az arzén bacikat, ami érdekesnek hangzik, de egy jóféle szemfényvesztés volt... Személy szerint amúgy sajnálom, hogy ha nem lesz, remélem, hogy hülyeséget mondtam, de attól tartok kár ebben reménykedni. Amúgy ha lenne, akkor nem kell 60000 évet várni, a Mars és a Föld ha jól emlékszem kb 2 évente kerülnek olyan közel egymáshoz, hogy ez kivitelezhető. A nagyobb gondot az jelenti, hogy nyilván kb másfél évet el kéne ott töltsenek, ahhoz pedig ugye csomó kaja, pia, oxigén, kényelmesebb űrszkafander stb... stb...
2011. aug. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az általad leírt időszakban:

2016 Máj 22

2018 Júl 27 (legkisebb távolság a felsoroltak közül)

2020 Okt 13

2022 Dec 8

2025 Jan 16


"A két bolygó (Mars-Föld) keringése során kb. 780 földi naponként (26 hónaponként) kerül ugyanolyan helyzetbe egymáshoz képest, vagyis ennyi idő telik el két marsközelség (Mars-oppozíció) között"

[link]


Mars oppozíciók (a Nap ugyanazon oldalán vagyunk, közel egymáshoz, "Mars Opposition Catalog"), és a legkisebb távolságok a Mars és a Föld között. ("Closest Approaches of Mars to Earth")

[link]


A Mars expedíció majd kiderül, egyszerűen nem lehet előre tudni, inkább csak tervezgetnek, álmodoznak, hogy lesz rá pénz.

2011. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szóval akkor párévente megtörténik?

Kösz a válaszokat, segített megtudnom 2 dolgot is: Mars-expedíció, valamint hogy lehet-e a Mars olyan közel a Földhöz, hogy holdméretünek látsszon (20XX. Augusztus 27.)

Valaki már indított ilyesmi témát, csakhogy én nem azt akartam tudni, hogy kacsa-e, vagy sem, vagyhogy milyen barom-fi találta ezt ki, és küldözgeti körbe, hanem alaposan utána akartam járni, (mindkettönek :D ). Kösz a sok segítséget!

2011. aug. 21. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Erről a beugratásról van itt egy jó cikk:

[link]

2011. aug. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!