Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Válaszolnátok nekem pár kérdésre?

Válaszolnátok nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés

1. a Földet repülőgéppel körbeutazni mennyi idő lenne?

2. Az űrhajó az űrbe mennyi idő alatt ér fel?

3. A Hubble űrtávcső hogy tud megmaradni egy helyen ott a Föld körül?

4. Milyen magasan van az űr?

Ja és még sokat szoktam olyanokra is gondolni hogy vajon meddig lesz a Földön élet meg ilyenek, nade erre nem is lehet válaszolni.


2011. aug. 21. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon jo, jo uton haladsz, jo latni, hogy vannak olyan gyerekek akiket erdekel minden:) igy kell csinalni, hanem nem lenne se orvos se tudo se fizikus se semmi.

Hany eves vagy, en olyan 12-13ra tippelek.

1. A repulek kb 10.000 meteren repulnek, keplet.., akkor kijon, hogy a repulonek le kell irjon egy kort,a minek a kerulete kb. 103.000km. A sebessege kb 9000km/h. megint keplet -> Igy kb 114ora kell.

2.Attol fugg hova: sebesseg= megtett ut torve idovel-> ido=megtett ut torve sebessegel. Megnezed, hogy pl hold mennyire van vagy akarmi, es hogy mennyivel megy az urhajo. Az elso szokesi sebesseg 7.29km/s.

Szerintem a hubble nem all, hanem kering a fold korul, a Fold magneses tere miatt, de idokoznkent szerintem kell gyorsitsak.

4. :)

5.Gondolkozz csak, sok tudosnak a kepzeleteben, vagy almaban szuletett a jo otlete. Pl: Nikola Tesla, vagy a benzol felfedezoje stb.

2011. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyebkent 17/F
2011. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ugyan ezn; bocs az elsobe hibaztam: a rendes eredmeny: kb 7.2 ora
2011. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. A Föld kerülete kb. 40000 kilométer. Egy utasszállító sebessége kb. 900 km/h. Tehát elméletben kb. 45 óra.

3. Az űrtávcső nem egy helyben lebeg, azt hajtómű híján nem tud. Kering a Föld körül.

4. A légkör és a világűr között nincs éles határ, kb. 80-120 kilométer magasságtól számítják a világűrt. (Az utasszállító repülők 10-12 km magasan repülnek.)

2011. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló kicsit el van tévedve pár helyen :D


A repülőgép sebessége maximum 3000 km/h, de ahhoz már egy SR-71 kell.


A Hubble-nek SEMMI köze nincs a föld mágneses mezejéhez :\

csupán a gravitáció miatt kering a föld körül.

2011. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

elso: persze hogy nem lehet tobb 3000nel a sebesseg, en 900km/h val szamoltam csak ide veletlenul 9000et irtam :)

Es igen a hubble a gravitacio miatt kering, oda is azt akartam nem tudom mert lett magneses mezo :( bocsi

2011. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

1; A Föld körüli út 10 km-es magasságot feltételezve 2\cdot6383\cdot\pi=40105,572 km. Ezt elosztod a repülőgépek kb. 900 \frac{qtext{km}}{\text{h}} sebességével, kapsz 44,56 órát.

2; A Kármán-féle határ 100 km. A szökési sebesség 11,2 \frac{\text{km}}{\text{s}}. ebből a minimum időtartmot kiszámolhatod. Ha jobb értékre van szükséged, akkor szükség van a rakéta egyesfokozatainak hasznos és teljes tömege arányára.

3; Ha az állandó magasságra gondolsz, akkor folyamatos korrigálásokkal. Ha a felszínhez viszonyított helyzetére, akkor a geostacionárius pálya a kulcsszó.

4; l.: 2;

2011. aug. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!