Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan lehet tudni hogy egy...

Honnan lehet tudni hogy egy csillag amit éppen figyelek a Tejútrendszerben van-e vagy azon kívül?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tettem fel egy ilyen kérdést pár napja.Ha csak szabad szemmel figyeled az éjszakai égbolton,akkor ott az összes csillag a Tejútban van.
2011. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű: távcsővel megfigyelik, hogy a fénypont csillag-e, vagy nem. A második esetben galaxisról beszélünk, ami ugyanúgy csillagnak néz ki, mint a többi fénypont. Ahhoz, hogy fennálljon a lehetősége annak, hogy keverjük a saját, és más galaxisok csillagjait, ahhoz ütközni kéne egy másik galaxissal, ami nemsokára be is fog következni: az Androméda galaxis szédítő sebességgel közeledik felénk.

(De ne félj, a nemsokára csillagászati léptékben rengeteg idő.)

2011. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szabad szemmel vagy kisebb távcsővel nézed, és tuti csillag, akkor biztos, hogy a Tejútrendszerben van, mert azon kívül a legközelebbi galaxisban lévő csillagok már túl messze vannak, hogy egyenként lásd őket. Komoly távcső nélkül más galaxisokat nem tudunk csillagaira bontani, csak egy maszatnak látszanak.
2011. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt lehet tudni hogy melyik a legközelebbi csillag a mi galaxisunkon kívül?
2011. aug. 23. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

A leközelebbi csillag a legközelebbi galaxisban van, azon belül teljesen mindegy, túl messze vannak, hogy egyenként azonosíthassuk a csillagaikat.

Viszont most gondban vagyok a legközelebbi galaxissal, mert én úgy tudtam, az Androméda az, de most nézek egy wikipedia oldalt, és egy rakás másik is fel van sorolva, amiknek nagy része szerintem a Tejútrendszer gömbhalmaza. A Nagy Magellán köd is közelebb van, de az (ha jól értem) ugyancsak a Tejútrendszer körül keringő társgalaxis. Ha valaki tudja a jó választ az utolsó kérdésre, én is kíváncsi vagyok. :))


[link]

2011. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 24. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!