Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a receptor,...

Mi a különbség a receptor, neuron és idegvégződés között?

Figyelt kérdés
kicsit fogalomzavarban szenvedek és nem tudom mikor melyik szót kell használni,örülnék ha valaki tudna nekem segíteni:)
2011. aug. 23. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

nemakarok zagyvaságokat írni...tehát bocsánat ha valamit nemjól írok.a receptor az az idegsejt ami felveszi az ingert ami közben átalakul ingerületté,és továbbküldi azt a központi idegrendszernek.

A neuron maga az ideg.

Az idegvégződés ha jóltudom az effektor ami már a fájdalmat küldi vissza.

Ha valamit nemjól mondtam a többiek kijavítanak :)

2011. aug. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem javításnak szánom, csak leírom, ahogy én tudom.

A receptor az érzékelő sejt, amilyen a bőrben, szemben, fülben, stb. van. Az idegvégződés szerintem ugyanaz, csak magyarul. A neuron az idegsejt, ami pl. az agy alapeleme.


Ugyancsak várom az építő jellegű kiigazítást. :))

2011. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Receptor: külső és belső ingereket "érzékelik". Lehetnek magányosak (hám) vagy csoportban (érzékszerv).


Neuron: az idegsejt. Képes az ingerületet vezetni (is).


Idegvégződés: végrehajtó. Pl: motoros véglemeznél (ez a klasszikus példa)

2011. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Neuron = idegsejt. Az idegrendszer felépítési és működési egysége.

Idegvégződés = az idegrostok utolsó idegnyúlványa illetve annak végződése. Két típusa van mozgató (izomszövethez kapcsolódó idegrost) és érző (érzékszervhez, receptorhoz kapcsolódó idegrost).

Receptorok a külső és belső ingerek felfogására módosult hám eredetű sejtek. Lehetnek szabad idegvégződések, szabad idegvégződéshez kapcsolódó módosult sejtek, illetve csoportosan álló módosult sejtek halmaza (érzőhám). Ha az érzőhámot nem ingerfelvételre módosult támasztószövet veszi körül érzékszervről (pl. szem) beszélünk.

2011. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó írta le pontosan.
2011. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor nagyjából jól tudtam csak kihagytam ezt,azt :D első voltam :D
2011. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A válasz benne van a kérdésedben: "kicsit fogalomzavarban szenvedek".
2011. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!