Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a konnektori áram megcsap,...

Ha a konnektori áram megcsap, fogok fájdalmat érezni?

Figyelt kérdés

Persze nem akarok, csak amikor kihúzok valamit a konnektorból, mindig eszembe jut, hogy mi van, ha mostz megcsap az áram?

Ha megcsap, akkor meghalok?

És mielőtt meghalok éreznék fájdalmat?


2011. aug. 24. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Éreznél.

Egyébként attól, hogy kihúzol valamit a konnektorból, miért csapna meg az áram?

Ha nem sérült se a kábel, a csatlakozó vagy a dugalj, akkor semmi bajod nem lehet.

2011. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Már többször megütött az áram, igen fáj, de az ijedség nagyobb. Persze kedvezőek voltak a körülmények. Nem görcsölt be a markom, így nem rázott sokáig és nem álltam mezítláb egy víztócsában fürdőszobában.
2011. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem kedves kérdező. Ha megcsap az áram olyan jóleső érzés tölt el, mintha vattacukrokon ugrálnál, és mindent rózsaszínben látsz.

G.

2011. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem rázott már meg áram, igaz nem konnektorból közvetlenül. (egy enyhén zárlatos mosógép volt rossz földeléssel) hát káromkodtam egy nagyot.


de ha aggódós vagy, hívj ki egy villanyszerelőt és szereltess be érintésvédelmi relét a biztosíték szekrénybe. (ez úgy néz ki mint egy rendes kismegszakító, de akkor is levág, ha valakit ráz az áram)


Létezik konnektorba dugható változat is, én ilyet tettem a fent említett mosógépre.

2011. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
220 V (volt) agyon is bir cspni...ez komoly,és ne játszál!!!
2011. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*csapni...bocsi
2011. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Most szőrszálhasogató leszek: 230V :)
2011. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 2xSü ***** válasza:
100%
Ha kétségeid vannak, akkor nyalj meg egy 9V-os elemet úgy, hogy mindkét kivezetés hozzáér a nyelvedhez. Nem túl kellemes az sem, pedig csak 9 V-ról van szó. A 230V könnyen lehet akár halálos is, főleg ha rámarkolsz, vagy áttételes okból (mondjuk széken állsz, elveszed az eszméleted és kitöröd a nyakad. Az áramütés után az izmok elernyednek, így akár tucatnyi csonttörést is össze lehet szedni egy szimpla áramütés miatt). Az is előfordulhat, hogy az áramütést átvészeled, de vérrög keletkezik a testedben, ami jóval később – órák, napok – szintén végződhet halállal.
2011. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Norton85 ***** válasza:
100%
Alapszabály: Jobb kézzel húzni a dugót. Így jó eséllyel nem megy át a szíveden az áram ha leföldeled, és drasztikusan megnő a túlélési esélyed. Két kézzel üzemeltetni a villamos dolgokat sem túl bölcs, ha a karjaid pótolják a vezetéket, akkor is a szíveden megy keresztül. Mivel az is izom, azonnal összerándul amint áramütés éri. Ha aggódsz, érdemes gúglizni: "a villamos áram élettani hatásai" Amúgy akár fájhat is, vagy csak bizsereg, körülményfüggő.
2011. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, úgy ahogy az előttem szóló is mondta! Jobb kézzel csatlakoztass. Amúgy ha rendesen megráz az áram, akkor össze is csinálhatod magad. Nem a fájdalomtól, hanem mert össze-vissza működnek az izmaid, így a végbélnyílást záró izom is.


Az un. érintésvédelmi, vagy másképpen: FÍ -relé jó ötlet, csak kicsit drága. Olyan 20ezerből megúsznád beszereléssel együtt. De ez is csak attól véd, hogy a konnektorból a föld felé ne folyhasson áram. Ha véletlen a 0 vezetőt és a fázist fogod meg, akkor meghalhatsz. Ha a konnektorban lévő földet és a fázist fogod meg, akkor pedig kétséges a kimenetel, attól függően, hogy miként van bekötve a FÍ relé.

2011. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!