Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Vesta bolygót merre láthatom...

A Vesta bolygót merre láthatom az égen? Tehát melyik égtájban és mennyire magasan? Hány óra körül? És miről ismerni fel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 09:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy korábban is volt szó róla, a bolygók nagyon lassan látszanak mozogni a csillagok háttere előtt, több nap vagy hét, sőt hónap alatt feltűnő a mozgás. Az hogy keleten felkel és vonul, a Föld forgása miatt van, mint a Nap vagy a Hold látszó napi mozgása.


Jupi?! Szegény Jupitert lejupiztad? :DDDD Na ezt még így nem hallottam! :)

2011. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ez tényleg a Jupiter, odáig vagyok a boldogságtól! :-) Ja és nagyon köszi, hogy felvilágosítottatok, magamtól nem ment volna.


Most már csak valaki szemorvos kéne, hogy elmagyarázza, miért káprázik a szemem.

Éjjel hemzsegtek a csillagok az égen, csak túl párás volt a levegő és hideg is volt, csak épp kinéztem. De majd valamelyik nap megpróbálom úgy nézni a kis Jupit, hogy ne ugráljon... :-).


Elnéztem délre is, hogy a Vesta merre, de felhős volt arra. Gondolom ő azért szabad szemmel ilyen hozzá nem értőnek, mint én, csak egy csillagnak tűnne, és nem tudnám melyik az, ugye?

2011. szept. 3. 10:23
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A Vesta szabad szemmel macerás lesz, túl halvány. Ha van egy egyszerű távcsöved, akkor is azonosítani kell a környező csillagok között, de nem lehetetlen.
2011. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!