Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a helyes megoldás (kémia)?

Melyik a helyes megoldás (kémia)?

Figyelt kérdés

tegyük fel h van egy ilyen elektronszerkezetű atomom:

1s^2 2s^2 2p^6 3s^2 3p^6 4s^2 3d^5

ebben az esetben hány vegyértékelektronja van? melyik a legkülső héj? energetikailag a 4s hamarabb töltődik fel ha jól tudom, de messzebb is van a magtól? asszem ez így igaz(javítsatok ha rossz)

azt írja a könyv h vegyértékelektron=legkülső héj+belső telítetlen alhéjak

akkor itt a legkülső a 4s^2(ergo 2 elektron) és a belső telítetlen a 3s^2 3p^6 3d^5(ergo 13 elektron)

akkor most ennek 15 vegyértékelektronja van? o.O

vagy valamit rosszul értettem?


2011. szept. 4. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, ezt a kérdést megjelölöm, mert én is kémiát tanulok, és érdekel.
2011. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:
Vegyértékelektronok definíció szerint azok, amelyek a legkülső héjon találhatók. Ez a fentebb említett elektronszerkezet alapján 2 lesz, mivel a 4s^2 elektronok vannak a legtávolabb az atommagtól. Az adott atom vegyértékét pedig az határozza meg, hogy milyen, más minőségű (és mennyiségű) atomokhoz kapcsolódik.
2011. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bongolo ***** válasza:
100%

A külső héj a 4s. A belső héjakból csak a 3d telítetlen (3d^5 van, de 10-ig mehet), úgyhogy itt összesen 7 vegyértékelektron van (4s^2 3d^5).


Ez egyébként a mangán, és tényleg, van neki 2-től 7-ig mindenféle vegyértékű kötése (a permanganát ionban 7 a vegyértéke).

2011. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Silber ***** válasza:
100%
A második válaszadó vagyok: bongolo-nak adjatok igazat.
2011. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké , köszönöm a válaszokat, így tisztább valamivel a dolog
2011. szept. 5. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!