Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért volt ilyen a hold?

Miért volt ilyen a hold?

Figyelt kérdés
Még 2007. szeptember 26-án 19:07 perckor a hold narancssárgás pirosas volt. És nagyon gyorsan "fogyott"( kb. 20-30 mp alatt) majd eltűnt. Miért lehetett ez? Mi ennek a neve?
2011. szept. 7. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Valamiért nem emlékszem rá.
2011. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy felhő takarhatták el.
2011. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2007. augusztus 28-án volt holdfogyatkozás, de magyar idő szerint déltájban, ezért Magyarországról nem láthattad.

Az általad írt időben is telehold volt, de nem volt fogyatkozás.

Amit láttál az minden valószínűség szerint légköri jelenség volt. Narancssárgásnak látszódhatott a hold azért, mert még közel volt az ég aljához, mintegy 10 fok magasan (az ok ugyanaz, ami miatt a nap is vörös lesz az ég alján). A gyors "fogyás" pedig szerintem is egy felhő átvonulása volt.

A választ a Stellarium program támogatta :)


U.i.: Mi vezetett rá arra, hogy ilyen pontosan megjegyezd az időpontot, és csak ilyen sok év elmúltával tedd fel ezt a kérdést?

2011. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát még amikor ez történt felírtam egy cetlire a "megfigyelésemet" és most találtam meg az a cetlit :D

Biztos hogy felhő takarta el mert szabályosan csökkent, úgy hogy félhold, negyed ...

2011. szept. 8. 16:58
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát még amikor ez történt felírtam egy cetlire a "megfigyelésemet" és most találtam meg az a cetlit :D

Biztos hogy felhő takarta e?

l mert szabályosan csökkent, úgy hogy félhold, negyed ...

2011. szept. 8. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes.
2011. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!