Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valòszìnûsì...

Valòszìnûsìthetô, hogy le fog àllni a Golf-àramlat nèhàny èven belül, ès ennek következtèben jègkorszak köszönt Euròpàra?

Figyelt kérdés
Egy Spektrum tvben közölt adàs màr bizonyossàg kèppen közölte a dolgot. 2004 egyenletes volt az àramlàs, most gyengül minden èvben az È-i Sarkròl leolvadò èdesvìz miatt! Mi lesz velünk?
2011. szept. 13. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről én is hallottam, és akár igaz is lehet, de nem hiszem, hogy néhány év múlva. Ha nem kavar be valami más hatás (mert volt már ilyen), akkor is min. 20-30 évre tippelek.
2011. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kelet népévé válunk.
2011. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy inkàbb a jegek nèpèvè, a jegek holt nèpèvè...
2011. szept. 13. 12:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Szòval a lènyeg, hogy ilyen màr törpènt a Föld törtènetben isz. 500 körül, sôt a közèpkorban is, de az màr a Nap minimum hatàsànak volt köszönhetô. Ez a mostani àllapot egy kissè hosszabban elnyùlò nyugalmas àllapot ami NEM jellemzô idôszak...
2011. szept. 13. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Sőt.. egy idő után újra összeállnak a kontinensek egy nagy szuperkontinensé és akkor nem lesz Atlanti-óceán és nem lesz Golf-áramlás :)

Meg különben is.. a nap majd jól felfúvódik és bekebelezi a Földet

2011. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ne ne! Ne szaladjunk ennyire előre, csak néhány évre próbáljuk megállapítani a kataklizma lehetőségét.
2011. szept. 13. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, a Golf le fog állni. (Nekünk az Észak-atlanti áramlat nevű fontos, az nem a Golf, de így szokás nevezni, mert annak a folytatása.) Megszűnik Európára gyakorolt melegítő hatása. Egész szép hőmérséklet-visszaesés várható az északi tengerparton, ki fognak adakni az ott élők. A szárazföld belsejére gyakorolt hatása nem ilyen jelentős, itt erősebb lesz a globális éghajlatváltozás hatása, miszerint kontinentális félsivatag/sivatag fog kialakulni. Tény, hogy ez felmelegedést jelent nagy átlagban, de szélsőségessé válást is, vagyis forró nyár után nagyon hideg tél jön (átmentet nélkül - ez már most is látható). Ha az európai partoknál ma észlelhető melegítő hatások is eltűnnek, hatásuk is megszűnik, vagyis ami eddig érzékelhető volt belőle nálunk, az eltűnik. Hidegebb lesz a tél, mint azt várnánk, sokkal kevesebb csapadék várható.

Nagyjából 50 évet saccoltak az É-atl.-nak, ez egy 2000-es adat, azóta nem hallottam újabb becslésről (szánom, bánom, nem néztem utána, molekuláris biológia szakirányon nem tűnt fontosnak). Elméletben lehet tenni valamit a megmentése érdekében, de ezek az elméletek arra épülnek, hogy "ha a globális éghajlatváltozást megállítjuk, akkor..." - szóval kb. annyit tudunk tenni, hogy elméleteket gyártunk és tördeljük a kezünket. A termohalin cirkuláció fel fog borulni, ha ez így megy tovább, és akkor lesznek itt nagyobb bajok is, mint az Észak-atlanti leállása. (Keress rá a neten, ha érdekel, mi ez. Nekem a Sulinet oldalát tíz perce, a válasz megírásának kezdete óta tölti, nem tudom linkelni, mert fogalmam sincs, mi van benne. De talán nem hülyeség.)


Szóval a hideg miatt ne aggódj, lesz az is itt, de a negyven fokos nyáron úgysem fog érdekelni.

2011. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
remek válasz, várunk a túlélők teambe a globa katasztrófa után :)
2011. szept. 14. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: kösz, majd print screent csinálok az oldalról, kinyomtatom, aztán ezt fogom lobogtatni a bunker előtt. :) De akkor beengedjetek ám!
2011. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!