Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Budapest környékén tuđ valaki...

Budapest környékén tuđ valaki olyan helyet, ahol még lehet szentjánosbogarakat látni?

Figyelt kérdés
Olyan helyre gondolok, ahol nem csak egy-kettő van, hanem tömegben vannak, vagy legalábbis sokan. Tud valaki ilyet?
2011. szept. 16. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már elég sokat voltam kint nyári estéken Budapesttől távol is, de kimondottan SOK szentjánosbogarat soha nem láttam, csak 5-10-et egyszerre legfeljebb.
2011. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régen olyan sok volt, hogy amikor apámmal már sötétben jöttünk le a szőlőből azt hittem sok cigarettacsikket dobtak el. De kékes a fényük. Manapság akkora a fényszennyezés, hogy észre sem veszed őket.
2011. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
katolikus templomoknál biztos vannak
2011. szept. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alcsúti arbortéumban szentjánosbogár-túrák is vannak, csak ez annyira nincs közel Budapesthez, kb. 40 kilométerre van.
2011. szept. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tömegével nem fogsz találni, nem olyan élőlények, mint pld. a hangyák, vagy méhek, hogy kolóniában élnek egy helyen.
2011. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, történetesen elég jól ismerem a rovarok rendszertanát, nem kértem kiselőadást. Nem az államalkotó rovarokra céloztam; pl. a sáskák sem államalkotó rovarok, mégis jóval nagyobb tömegekben fordulhatnak elő, mint a hangyák.
2011. szept. 20. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan erdős félárnyékos hely ahol van árvacsalán.Ott lesz rajta.
2012. máj. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!