Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen anyag van a fluoreszkál...

Milyen anyag van a fluoreszkáló anyagokban?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor valamilyen tárgy önmagától világít, áramforrás nélkül. Pl. a tűzoltókészülékek táblája zölden, ha előtte fényforrás érte.
2011. szept. 19. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok, volt egyszer egy kicsi műanyag macim, magába gyűjtötte a fényt és amikor lekapcsoltam a villanyt, akár egy órán keresztül is még világított.
2011. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 NoodIy ***** válasza:

Amire te gondolsz az foszforeszkál.


Azt viszont jó kétdés, hogy milyen vegyületek vannak benne. Aki ilyen anyagokat készít nem nagyon árulja el, hogy mit használ, sokféle anyag létezik, tudtommal általában szerves vegyületek fémkomplexeit használják, pl. Iridium, Ozmium és Platina. Világító vészkijárat táblákat általában nem ilyen festékkel csinálják, mivel ez nem valami tartós, ott radiolumineszenciát (trícium-foszfor) használnak.

2011. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!