Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik távcsövet vennétek a...

Melyik távcsövet vennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

[link]


vagy


[link]


Árban nincs nagy eltérés a kettő között és tudásban sem. Nem tudok dönteni :D


2011. szept. 20. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az astromaster nekem jobban bejön külsőre de nem annyira értek hozzá :D
2011. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Luna 70. Az állvány is sokat számít, az objektív mindkettőnél jó. Bár a mélyég objektumok kis binokulárral lehet, jobban megfigyelhetők.
2011. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Ha csillagászati célra kell és jót akarsz magadnak akkor Newton rendszerűt veszel:

[link]

2011. szept. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A Newton rendszerűvel az a bajom hogy túl drága. Ez a kettő megfelelne nekem csak nem tudom melyik éri meg jobban. eddig 1:1
2011. szept. 21. 19:56
 5/16 anonim ***** válasza:

Te nagyon félre értelmeztél valami.


Pont ezért ajánlottam, mert ár/érték arányban a Newton a legolcsóbb és kb ez hívható igazából normális csillagászati távcsőnek.


Idézet az oldalról:

"...A Newton távcsövek legfontosabb előnye, hogy adott átmérőben a legolcsóbbak. Így adott összegért a legnagyobb teljesítményű műszert kapjuk. ..."

"...Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a Holdra, bolygókra kiválóan használható, meglepően sok részletet vehetünk észre rajtuk. Könnyedén láthatjuk vele a Szaturnusz gyűrűjén a Cassini rést, a Jupiter felhősávjainak a fodrozódását, sőt, a Glailei holdak méretének különbsége is látszik vele ideális légköri viszonyok között. A halvány mély-ég objektumokból is már több száz megfigyelhető vele, sötét vidéki égen a legfényesebb gömbhalmazok már csillagaira bomlanak, a Súlyzó-köd és a Gyűrűs-köd már könnyedén mutatják alakjukat, az Orion-köd szinte szárnyra kel, annyi a részlet benne. ..."


Egy Luna 114e az 39 ezer forint. Ez elméletileg bőven benne van a keretedben.

2011. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem. Hát elgondolkodok rajta tényleg sokkal többet tud egy ilyen.
2011. szept. 22. 16:26
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha már ennyit ráköltesz, szerintem megéri az a plusz néhány ezer, gondolom nem akarsz másikat venni pár éven belül. :)


Én jó ideig csillagász amatőrködtem, és tudom, ha a fiamnak veszek majd távcsövet az Newton rendszerű lesz.

2011. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Te milyen távcsövet használtál?:) Én még nem tudok dönteni melyik legyen a 3 közül. A lencséssel az a bajom hogy csak néhány bolygó megfigyelésére jó. Newton rendszerűböl meg ez az egyik legolcsóbb ami jónak is tűnik.
2011. szept. 22. 17:42
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi ezt használtuk:

[link]

Akkoriban ritka volt a saját távcső azok is többnyire sajt építésű és csiszolásúak voltak.

Akkoriban ez volt a távcsőkészítők "Bibliája".

[link]


Igazából nem is értem miért vacillálsz a Newton rendszerű távcső megvételén.

Mi az ami ellene szól a részedről?

Árban alig néhány ezer a diffi ahhoz képest amit kinéztél és sokkal többet tud.

2011. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
sajt = saját
2011. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!