Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minden kaszatterméssel rendelk...

Minden kaszatterméssel rendelkező növény egyivarú?

Figyelt kérdés
mert én porzót nem látok egyiken sem
2011. szept. 25. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a növényszervezettan annyira régen volt, hogy helyből előkaptam a könyvemet (mint tudjuk: a diáknak mindent kell tudnia, a tanársegédnek azt, hogy hol találja meg a könyvben - én itt tartok -, a professzornak meg azt, hogy hol a tanársegéd). Azt írja, kaszat, pl. gyermekláncfű. Ez közel sem egyivarú, a kérdésre a válasz: biztosan nem.

Illetve jobb későn, mint soha, de eszembe jutott, hogy a fészkesekre jelemző a kaszat. (Az ernyősökre meg az ikerkaszat.) Ezeknek kétivarú virágaik vannak.

2011. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :D


de akkor honnan tudom, hogy egy- vagy kétivarú. Nem látom a porzót. Elnézést a tudatlanságomért.

2011. szept. 25. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
A porzók összenőttek, szinandriumot alkotnak (ez a fészekvirágzatúakra jellemző), gyakran a pártacsővel is összenőnek legalább az alapjuknál. Sztereomikroszkópot ajánlok, vagy egy jó nagyítót.
2011. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. szept. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!