Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért fázunk 14°C-ban ilyenkor...

Miért fázunk 14°C-ban ilyenkor jobban mint mondjuk tavasszal?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenkor még bőven a nyári meleget veszed viszonyítási alapnak.


Majd a több hónapos téli fagyok után sokkal kellemesebb lesz ez a hőmérséklet, mint most, hiszen akkor ez már felmelegedést jelent, még most lehűlésnek számít

2011. szept. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor fázol, akkor nemcsak a hőmérsékletre reagálsz, hanem a hozzá való viszonyuláshoz is. Ha például elkezdesz téli sportokkal foglalkozni, akkor egy idő után már nem fogod a telet annyira hidegnek érezni, pontosabban a hidegtől nem fogsz annyira fázni. Most nem arról van szó, hogy időközben megedződsz, hanem kialakul a téllel szemben egy pozitívabb viszonyulás (és azon keresztül a hideghez is) ami kitolja a fázás megjelenését, mivelhogy ez egy bizonyos fokig pszichikai reakció is (legalábbis én ezt figyeltem meg).
2011. szept. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A szervezet kétféle üzemmódban mehet: hűtés vagy fűtés.

A kettő között kell kb. 3 nap átállás. Amíg nem állsz át, addig fázol ill. meleged van.

2011. szept. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. szept. 26. 08:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértve az előttem szólókkal, annyit hozzátennék, hogy az öltözetünkben is külömbség van. Amikor szeptemberi reggelen van 14 fok, akkor még egy nyári öltözethez veszünk fel egy kardigánt, de ha februárban van 14 fok, akkor még télikabát van rajtunk...
2011. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!