Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen állat lehet? Tehát az...

Milyen állat lehet? Tehát az ürülékéből szakember megtudja állapítani, hogy kihez van szerencsém? És én hogyan tudnám megfejteni?

Figyelt kérdés

Fáskamrában, elhagyatott folyosón és padláson tevékenykedik valami állat. Az ürüléke sötét és olyan nagy, mint mondjuk egy fél ceruza, csak ugye nem egyenes, hanem elhajlik vagy kupacosodik hát ahogy sikerül neki na.

Hallani is szoktam a motoszkálását. Valószínűleg befészkelte magát az eresz felől az egyik helyiség álmennyezetébe. Dió van a padláson, és abból vihetett oda, mert olyan hangot szoktam hallani, mintha a diókat gurigatná.

Ja és általában így ősszel hallom.

Látni még nem láttam. Milyen állat lehet? Hogyan deríthetném ki?


2011. szept. 29. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg egy szagember.
2011. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel róla képet, aztán csak megmondja valamilyen biológus.
2011. szept. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Sün szokott lenni... Ha az, akkor ne bántsd, hasznos állat!


Pedro

2011. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pele, mókus?

a szakembereke is csak a székletet szétmorzsolva (megszagolva) a benne található növényi vagy állati maradékokból tudják meghatározni az állat faját.

Ha van gusztusod hozzá, kipróbálhatod:-)

2011. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sün NEM szokott lenni, az nem tud felmenni a padlásra. Nyest (Martes foina) annál inkább. Az ilyesmit kakkant: [link]


Lehet még talán nagy pele (Glis glis), arról nem találtam képet.

2011. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pedro te nagyon sötét vagy, ha egy sünről el tudod képzelni, hogy padlásra felmászik....


Valami rágcsálóra gyanakszom én is. És boncolgatnám én a székletét, de mivel nem vagyok szagember, nem tudnék megállapítni belőle semmit.


Ilyen szakembert hol lehetne találni, aki a kaki alapján beazonosítaná?


(Felőlem lehet pele vagy mókus, gondolom ők nem okoznak kárt. De mi van, ha patkány? Vagy az nem tojik ekkorát?)

2011. szept. 30. 11:57
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

"Fáskamrában,..."


Jelentkezzen már, akinél a fáskamra a padláson van!!!


Pedro

2011. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van egy koprológia nevű tudományág, az ezzel foglalkozik. :D

Amúgy igen, ilyen biológusok/természetkutatók értelmezni tudják.

2011. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Biológus vagyok és én említettem előbb a nyestet és a pelét. Mókus a tudomásom szerintem nem nagyon jár be épületekbe és amúgy is inkább nappal mozog, és ha valahol ott van, nem nagyon rejtőzködik. A pele éjszaka mozog és rágcsáló, képes beférkőzni elhagyatott épületekbe. A nyest ragadozó, de az említett helyekre simán bejárhat megfogni az egereket, és nagyon jellemző, hogy kertes házak padlásain mozog éjjelente.
2011. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Koprológia? Nahát mik vannak, ez tök jó, most hallom először. :-)


És ilyen biológus vagy természettudós ismerősötök nincs, aki igazi szagember? Kéne! :-)


(Pedro! A negro világít a szádban! Próbáld már értelmezni is amit olvasol! Az első mondat eleje egy felsorolás lenne... A fáskamra nem a padláson van, sőt még csak nem is az elhagyatott folyosón. Mindegyik egymástól független. Annyiban hasonlítanak, hogy mind a három helyiségben ugyanaz a típusú ürülék megtalálható. Ha a padláson nem lenne, akkor nem írtam volna. Viszont van. És ez plusz infó, ezért is írtam oda. Ebből arra következtet a normális ember, hogy az állat valószínűleg könnyen mászik falra, fára, tetőre, stb... Továbbá az álmennyezetben kaparászik/dobálózik, fene tudja mit csinál...

A sün tehát kizárt. Kapisgálod? )

2011. szept. 30. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!