Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem szabad energiaitalt...

Miért nem szabad energiaitalt alkoholos itallal fogyasztani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Eleve nem ajánlott energia italt fogyasztani!!!

Ellentétes a hatása úgy tudom így túlságosan megdobják egymást. Ez nem tudományos magyarázat, de energia italt ne igyál mert meghalsz tőle. akor inkább néhény pohár vörös bor.

DE igaziból abból is csak napi egy pohár (1 deci) ajánlott, jót tesz a vérképzésnek.

2011. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Smartguy86 ***** válasza:
95%

Enerigaital -> koffein + taurin = gyorsított sejtanyagcsere folyamatok, megnövekedett folyadékigény


Alkohol -> alkohol = folyadékelvonás, lassuló sejtanyagcsere folyamatok


Alkohol + energiaital = szervezet leterhelése, felborult metabolizmus, sejtszintű folyamatok instabilitása


Végeredmény: fejfájás, hányás, fáradtságérzet, keringési rendszert érintő elváltozások hosszú távon.

2011. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megint ez a "ne igyál" meg ilyenek.Ki mondta,hogy magamból indulok ki?Alapból olyan betegségem van ami miatt nem szabad fogyasztanom alkoholt.Nem kertelek,energiaitalt néha szoktam.

Köszönöm azért,2. érthető ábrázolásért zöldkéz(y).

2011. okt. 1. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:

"fejfájás, hányás, fáradtságérzet, keringési rendszert érintő elváltozások hosszú távon."


Utolsóról még nem tudok nyilatkozni, de az első kettő nálam nem szokott _soha_ jelentkezni. Nem tudom, rendszeresnek számít-e, de kb havonta vagy két havonta szoktam alkoholt energiaitallal inni. Amúgy egyáltalán nem iszom energiaitalt.

2011. okt. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Én is szoktam inni energia italokat piával...

Jobban beállsz tőle...annyival nem de egy picivel jobban ....

Amúgy önmagában is tényleg káros az energiaital...

2011. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sokan isszák együtt a kettőt, mert tényleg könnyebben berugsz + nem alszol be a bulin. Káros meg minden, meg nem szabad, de attól még árulják a boltokban a vodkás Hell-t. Vicces.
2011. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Lion válasza:
Ha nem akarsz egy bulin bealudni, akkor nem az energiaital+pia kombó a megfelelő választás... RUSH vagy HARDWARE a nyerő megoldás! :D Az energy drink+alcoholic drink csak azért jó mert hamarabb üt mint a pia magában.
2011. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én olvastam hogy volt 1 kísérlet ahol embereket vizsgáltak sima alkohol és energia ital+alkohol mellett. és akik energia itallal itták azok a legtöbb esetben azt hitték magukról hogy nincsenek berúgva és sokkal nagyobb százalékban ültek be a volán mögé is.
2011. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!