Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A következő sók hidrolízisének...

A következő sók hidrolízisének reakcióegyenletére lennék kiváncsi: SnCl2, SbCl3, Bi (NO3) 3?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek ugye mind gyenge bázisok és erős savak semlegesítésével képződő sók. Ezek oldata logikus is, hogy savas kémhatású lesz, de azért is, mert a fémionok visszaveszik a vízből a hidroxid ionokat, és így a savas kémhatást okozó oxónium-ionok maradnak oldatban. SnCl2 + 2 H20 -> Sn(OH)2 + 2 Cl- + 2 H+ vagy hozzáadhatunk 4 vizet is, és akkor a hidrogén-ionok helyett oxónium ionokat írhatunk: SnCl2 + 4 H20 -> Sn(OH)2 + 2 Cl- + 2 H3O+ de ilyen egyenletekben elég, ha hidrogén-ionokat írsz. A másodinál is eszerint a szisztéma szerint kő gondolkodni: SbCl3 + 3 H20 -> Sb(OH)3 + 3 Cl- + 3 H+. És végül Bi(NO3)3 + 3 H20 -> Bi(OH)3 + 3 NO3- + 3 H+. Végig úgy kell gondolkodni, hogy a reakcióban részt vevő vízmolekula szétesik egy OH- és egy H+ ionra, és az OH- a fémionhoz, a H+ a savmaradék ionhoz akar kapcsolódni, de csak gyenge bázis ill. gyenge savaknál tud visszakapcsolódni, és mivel a HCl és a HNO3 is erős sav, ezért azokhoz nem kapcsolódik, hanem mellettük oldatban marad, és érvényesül a savas kémhatása.
2011. okt. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!