Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanáskor elindult...

Az ősrobbanáskor elindult legelső fénysugár most hol tart?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 23:23
 1/9 anonim válasza:
45%
Zárd be az ajtót, mert mindjárt kopogtat!
2009. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
98%
Az ősrobbanás kb. 14 milliárd éve történt. Ha jól tudom ekkor még nem léteztek fotonok, azaz maga a fény. Amikor az első csillagokban beindult a magfúzió, akkor keletkeztek az első fénysugarak, azt nem tom mikor keletkeztek az első csillagok meg az se tuti amit előbb leírtam. Nézd meg a neten, számolj is utána kicsit az adatokkal amit találsz (fénysebesség stb)
2009. ápr. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A Dobogókő felé, ott van a világegyetem központja. :-)))
2009. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kb 14milliárd*fénysebesség-nyire. Ősrobbanáskor szerintem keletkeztek fotonok, ne értem a logikát, hogy azt csak miért a magfúzió hozhatta volna létre.

Szóval kb. 132361133184000000000000km-re járhat az első fénnyaláb. De ezt senki sem tudhatja.

2009. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Nekem ez a 13,7 mrd mindig is sántított. Ha mi most innen látunk egy objektumot rohadt messze, amiről 13,7 mrd éve indult a fény felénk, akkor annak 13,7 mrd évvel ezelőtt ott kellett lennie. De oda is kellett kerülnie, ami szintén 13,7 mrd év, minimum. Meg a 13,7 mrd év alatt (amennyi idő alatt ide ért a fénye) közben haladt is újabb ugyanannyit. Szóval valahogy inkább 27,4 akar kijönni...
2009. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tudom jelenleg a másodperc tört részéig az elmélet viszakövethető. Ekkor jelentek meg a leptonok, barionok, itt már volt foton is, mivel ezek egymással való kölcsönhatást a foton biztosítja. Viszont az itt keletkezett fotonok nem tudtak szabadon közlekedni, mivel az anyag ionizát állapotban volt gyakorlatolag ha egy foton létrejött azonnal el is nyelődött. Kb 300e évvel a nagy bumm után hült le az anyag annyira hogy az addigra kialakult protonok egyesültek az elekrtonokkal atomokká. Itt a sugárzás lecsatolódott az anyagról és szabadon mehetett arra amerre akart. Tehát

13,7-0,0003 miliárd fényévet tett meg az első szabad fénysugár. (ezt a sugárzást nevezik kozmikus háttérsugárzásnak).

Az előző válaszolónak:

Az inflációs korszak alatt a világegyetem méretének 10^50 (hatvány) arányú növekedést szenvedett el.(ugyanis a tér tágulási sebességének nem korláta a fénysebesség.)

Bőven volt tehát lehetősége anyagnak oda jutni, és ott galaxissá összeálni. Majd fényt kibocsátani felénk, ami 13milliárd év elteltével ide is ért.

2009. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az lehet, de ha én a 13,7 mrd évvel ezelőtti állapotot látom és ebből meg kell állapítsam, hogy 13,7 mrd éve ott volt az a legszélső galaxis, ahol én most látom (vagyis jó rohadt messze tőlünk), akkor nem mondhatom egyben azt is, hogy 13,7 mrd éve egy helyen is voltam vele az ősrobbanás közepében. Az inflációs állapot meg egyébként igen régen volt, évmilliárdok óta max "csak" fénysebességgel távolodnak a legszélső galaxisok is.
2009. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok:)

Telljes mértékben egyet értek az elöttem szólóval...nagy öröm látni,hogy van a világban még olyan ember,aki elfogulatlanul átgondol alapvetően elfogadott elméleteket.

Másrészt lássuk be ez a kérdés hogy,hol tart most az elő foton az ősrobbánstól.....én szerintem a legtudományosabb válasz hogy:enyi erővel azt is kérdezhetnéd miért lapos a föld?:DDD

2011. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért, lapos a Föld?
2011. márc. 21. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!