Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor mi van a vízzel a...

Most akkor mi van a vízzel a Marson?

Figyelt kérdés
Discoveryn láttam olyan műsort, amiben azt mondják, hogy ilyen kis golyócskáket találtak a Marson, amik arra utalnak, hogy ott régen víz lehetett. A képeken látszik, hogy a Mars északi és déli pontján valami fehér van, ami szerintem jég. De akkor miért nem ott keresik az életnek a nyomat?
2011. okt. 8. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert ott nincs elég napfény a rovereknek,, vmennyi víz meg az egyenlítőnél is van.
2011. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ja. Főleg szárazjég. Valaha valóban nagyobb mennyiségű víz lehetett a Marson, de ennek java része valószínűleg elillant. A két póluson ugyan lehet, hogy több víz van, ellenben eléggé hideg, másrészt meglehetősen kicsi teljesítménysűrűség. Harmadrészt: Habár a déli sark környezetében igen sok víz van a Földön is. Szerinted érdemes ott akár csak nyomát is keresni az életnek?
2011. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

érdemes:)

A déli sarkon van élet a Földön is...

Itt nem az ottani jegesmacikra és pingvinekre gondolok...

Több jég alatti tó is található a jég alatt kb 5-6km re..

és ezekben felfedeztek életet is:)

Szóval elképzelhető, hogy a Marson is van:D

2011. okt. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Ezt én is tudom. De a felszínén nem igazán.
2011. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!