Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történt a Rák-ködben?

Mi történt a Rák-ködben?

Figyelt kérdés
Az ott tapasztalt energiaszint simán csak rekordnagyságú vagy esetleg megkérdőjelez valamilyen lényeges elméletet?
2011. okt. 8. 11:10
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Mezei szupernóvarobbanás volt. Még csak nem is rekordnagyságú. Elméletet meg nem lehet megkérdőjelezni...
2011. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"A Rák-ködből érkező nagy energiájú gammasugárzást a Smithsonian Intézet Whipple obszervatóriumában működő VERITAS-rendszer (Very Energetic Radiation Imaging Telescope Array System) segítségével észlelték. A rögzített gammasugárzás 100 milliárd gigaelektronvoltnál (1 GeV – egymilliárd elektronvolt) erősebb. Ez nagyobb energia, mint amilyet elméletileg lehetségesnek tartottak: egymilliószor erősebb, mint a röntgensugár, és százmilliárdszor haladja meg a látható fény energiáját."

Ezért írtam rekordnagyságú energiáról.

Szerinted mezei.


""Bármely elméleti fizikust, ha megkérdeztünk volna egy évvel ezelőtt, hogy létezhetnek-e ilyen energiájú gammasugár-impulzusok, szinte mindegyikük határozott nemmel válaszolt volna. Nincs olyan elmélet, amely számolt volna azzal, amit találtunk" – emelte ki Martin Schroedter, a Harvard-Smithsonian asztrofizikai központ kutatója, a tanulmány társszerzője."


Ezért kérdeztem, hogy ezzel megdőlt-e egy fontos elmélet.

A válaszodat kötekedésnek érzem.


REmélem érdemi hozzászólást is olvashatunk majd.

2011. okt. 8. 13:00
 3/6 dellfil ***** válasza:

Ajánlom neked: Simon Mitton Rák köd című könyvét. Igaz viszonylag régen íródott, (azt hiszem a hetvenes években) de jó leírásnak tűnik a Rák ködről, és szupernóvájáról, (1055) ami kialakította.


[link]


[link]

Ki tudja... lehet, hogy halláré...


[link]


[link]


Hmmm... no ízelítőnek ennyit a Rák ködről...

Egyébkét Mitton azt mondta, hogy két részre lehet osztani a csillagászatot: a Rák ködöt vizsgáló csillagászatra, és az egyéb csillagászatra. Jó, részéről ez - valószínű - vicc volt.


dellfil

2011. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:

Nem kötekedtem. A két íráshoz valami linket adhatnál, mert én még ilyeneket nem olvastam.

Az elméleteknek nem szokásuk megdőlni. Pont attól elmélet valami, hogy igen erősen alá van támasztva.

2011. okt. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Innen idéztem.

2011. okt. 11. 10:12
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Éljen. Az index ismét felfújt valamit... :( Nos, csak annyi történt, hogy találtak egy pulzárt, ami 100GeV-nél erősebb gammasugárzást bocsát ki. Most próbálnak modellt alkotni, hogy lehetséges ez. Ilyen értelemben valóban rekordnagyságú, de az elméletek ettől még nem dőlnek össze.
2011. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!