Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Víz 100 fokon forr, Nem is...

A Víz 100 fokon forr, Nem is megy fel 100 fok fölé a hőmérséklete?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 19:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
van olyan atomreaktor, ahol a viz a csovekben 200 fokos. ilyen pl pakson is
2011. okt. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

20:27-nek, meg általában..

Ennyit ér, ha Youtubon látsz valamit, és még a szöveg sem igaz!

2011. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Megneztem videot. A feltolto rendesen irta le az esemenyt:

"The water is distilled water that has been microwaved for a few minutes. The white powder added is sugar because it has a pretty big surface area."


De az elso komment egy akkora egbekialto baromsag volt, hogy csak na:

"what actually happens is that water has a boiling point of 100 degrees and when you add sugar the boiling point dropes to maybe 70 degrres."


De utan helyre is teszik, amire egy csomo "vote up" erkezett:

"When you heat water in a microwave the water is heated uniformly. Once the water reaches the boiling point, and if the water is pure and there are no cracks in the glass, the water won't form bubbles like you see when you boil water in a pot (start of video). Without these bubbles, its hard for the water to transfer heat away and so it just gets hotter"


Tanulsag: az interneten nagyon ovatosan kell informalodni.


De azert a 20:27-es milyen ari, hogy hozzateszi: "Én műszaki ember vagyok" :-D Es aztan ir egy orbitalis faszsagot. Es az a baj, hogy ezzel, erositeni akarja az ervet... persze, mert egy muszaki ember mondja, akkor biztos ugy is van... A muszaki ember, aki youtube-os videokhoz irt kommenteket fordit google translator-ral. :-D


Ezert tart itt ez az orszag... :-D

2011. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!