Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A körvonal az végtelen?

A körvonal az végtelen?

Figyelt kérdés
mert OK, hogy egymásba ér a két vége, de ki nem lehet belőle menni.:D
2011. okt. 8. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
nem végtelen. Van hosszúsága, méghozzá az 1 cm sugarú kör körvonalának pí a hosszúsága.
2011. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Fekvő 8 nem véletlen a végtelen jele.Lehet a pí a hossza,de hol van a kezdeti pont?
2011. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
aminek hosszúsága van, azt egy szakaszon lehet ábrázolni. Akkor pedig már nem végtelen. Bármely pontja lehet a kezdőpontja.
2011. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit értünk végtelenen. Nincs kezdő és végpontja, de a hossza véges. Amúgy az első válaszoló rosszul írta, mert az 1 cm sugarú kör körvonalának 2*pi centiméter a hosszúsága, tehát kb 6,28 cm hiszen K=2r*pi vagyis d*pi. d az az átmérő, vagyis a sugár kétszerese. Tehát ha pi centiméter kerületű kört akarunk, akkor az átmérőnek kell 1 centiméternek lennie, és nem a sugárnak, mert akkor az átmérő már 2 centi lesz, és így az egész kerület is kétszer akkora lesz.
2011. okt. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igazad van, bocsi, összekevertem, átlót akartam írni :)
2011. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit filozofikus a dolog :DD


Én így gondolom a dolgot:


1) Érv mellette:


Mert ugye a pí az egy irracionális szám, pont azért vezették be, hogy kitudják számolni a kör kerületét, területé, tehát ennek megfelelően csak becsülni tudjuk, hogy valójában mekkora a kerület, terület határértékkel, és szerintem ezzel a megközelítéssel a kérdésre a válasz: igen, végtelen a körvonal :))


2) Ellenérv:


Nyilván nem végtelen, mert akkor geometriai értelemben mindig köríveket kéne rajzolgatni, ami, ha végtelen lenne, valljuk be kicsit sokáig tartana :D

2011. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg ott a kör definíciója: "A körvonal azon pontok halmaza a síkon, melyek egy adott ponttól egyenlő távolságra vannak."


Nem mondja ki hogy 2 körvonal közti pont között nincs másik pont. Ergó ez nekem olyan, mint a valós számok számossága. Kettő között mindig van egy harmadik pont.

2011. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!