Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ma lesznek hullócsillagok?

Ma lesznek hullócsillagok?

Figyelt kérdés
rádióban hallottam, meg mondták, hogy sok lesz, kb hány órakor lesznek láthatóak?
2011. okt. 8. 23:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát este 10 körül, de ne sajnáld, hogy lemaradtál, mert a hullócsillagok is elmaradtak. Én kettőt láttam, egyik szép fényes volt, és lassan haladt, úgyhogy több másodpercig látható volt, a másik csak egy halvány gyors suhanás volt. Majd nézd november 17/18-a éjjelén a Leonidákat, amik az oroszlán csillagkép felől látszanak szertefutni. De mivel az oroszlán csillagkép ilyenkor ősszel még csak késő este kel fel, ezért nem érdemes este 10 előtt elkezdened nézni, inkább éjfél után érdemes, de kb. úgy öltözz fel, mintha Szibériába mennél, és vigyél hálózsákot is, mert nagyon meg lehet ám fázni kinn a szabad ég alatt egy novemberi éjjelen.
2011. okt. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!