Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt direkt csinálják? (rajzfil...

Ezt direkt csinálják? (rajzfilmek)

Figyelt kérdés

Ahogy én visszaemlékszem, kiskoromban a rajzfilmeknek mondanivalójuk nem volt, (ha meg mégis, akkor az nem valami keleti bölcsesség) egyszerűen a szórakoztatás volt a céljuk, de ugyanakkor pörgős, zajlottak az események, hatalmas poénok csattantak el, tehát azon kívül, hogy rengeteg időt vett el a gyerekkoromból a "már láttam ezt a részt, de azért nézem" felfogás, marha jók voltak. Gondolok itt a Cartoon Network-re, (angol verzió) meg a Minimax egy-egy nem túl komoly hangvételű rajzfilmjére.

Azért részesítettem előnyben azt, aminek nincs igazán komoly mondanivalója, mert én úgy gondolom, hogy azt a gyerek nem a tévéből kéne megtanulja, hanem a szüleitől, meg amúgy is: történelmet magyarázni ötéveseknek? Normálisak ezek?

Mostmeg: mik ezek az interaktív "Miki egér kérdez, te meg válaszolsz" mesék? Meg a Játszunk a Szezámutszában: semmi nem történik, a gyerekek 30 percen keresztül néznek egy idióta zöld bábot, az egész marha unalmas, a báb beszéde lassú, és monoton. Miért? Miért jó ez nekik? Ez még ront a gyerek agyi szintjén, nemhogy emelné. Ki találta ezt ki, és miért van olyan, aki támogatja?


2011. okt. 11. 20:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hülyén jött ki, bocsi: azalatt, hogy nincs mondanivalója, azt értem, hogy a mese végén nem rágja a gyerek szájába a narrátor, hogy ezt meg ezt ne csináld, mert nem jó, hanem egy bizonyos mértékben a tudatalattira hat, tehát ha én most megnéznék egyet olyanokat is észrevennék, és értenék,, amiket gyerek fejjel nem biztos, de akkor is befolyásolni tudta a személyiségemet. Gondolok itt a szereplők jellemére, öltözködésére, esetleg még talán a bőrszínére is.
2011. okt. 11. 20:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez a legutóbbi típus amiről beszélsz, én erről még egyáltalán nem hallottam, de azért annak valahol örülök, hogy picit öregebb vagyok, és így nem a Cartoon Network-öt, Miniaxot kellett néznem gyerekkoromban. Az én gyerekkoromban a mesék szórakoztattak is ugyan, de nagyon is volt mondanivalójuk, de úgy, hogy az egyáltalán nem volt szájbarágós. Ami rossz volt, hogy túl kevés volt belőlük.


A kérdésedre csak annyit tudnék válaszolni, hogy egyre silányabb minőséget hordoznak a gyerekeknek szánt mesék is, tisztelet a ritka kivételnek.

2011. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(A válaszomat úgy írtam meg, hogy nem olvastam a plusz kommentedet. :) )
2011. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sesame street kifejezetten oktatasi cellel keszult, es tobbismerosom is abbol tanult meg angolul magatol gyerekkoraban. Eppen azert, mert lasan beszelnek, aki figyelt, az megerthette, megtanulhatta a szavakat es a nyelvtant.


"Ez még ront a gyerek agyi szintjén, nemhogy emelné."

Azert a CartoonNetwrk megtette a hatasat azt latom.

2011. okt. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben is lenne, de akkor ne szinkronizálják!!
2011. okt. 12. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!