Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Geográfus szakirányt/munkát...

Geográfus szakirányt/munkát érdemes választani?

Figyelt kérdés

Többek közt ezt találtam róla:

"A földrajz sokszínű tudomány, amelyben mindenki megtalálhatja azt a kis szeletet, ami leginkább találkozik az érdeklődésével. Amilyen gazdag a földrajzi tér, olyan gazdag a munkalehetőségek tárháza is a pályakezdő geográfusok számára. Végzettségük viszonylag stabil, biztosnak mondható elhelyezkedési esélyeket nyújt, amelyhez nagy segítséget jelent a kötelező gyakorlat teljesítése és a naprakész szakmai tájékozottságra és idegen nyelvismeretre irányuló elvárás már a képzés során."


Azt szeretném megtudni mennyire reálisak a dolgok amiket mondanak róla, akinek van ismerete az állásokról vagy a témáról akár ismerőseitől halott valamit kérem írja le.


2011. okt. 13. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én másodéves geográfus vagyok és igazából nem nagyon tudom mit fogok kezdeni magammal ha sikerül elvégeznem a képzést, igazából nagy igényeim nincsenek, területfejlesztő szakirányon vagyok, szeretnék majd valami munkát az önkormányzatnál vagy valami hivatalnál, hogy megtudjak élni. Na de a kérdésedre válaszolva az egyik tanáromat tudom idézni, aki azt mondta ,hogy sajnos Magyarországon nem tudnak mit kezdeni a munkáltatók azzal, hogy geográfus. Geológust, földmérőt stb. ismernek, de minket nem igazán, persze hozzátette, hogy reméli javul a helyzet ill. bízik benne, hogy nincs teljes mértékben igaza. Olyan véleményt is hallottam szintén egy tanáromtól, hogy aki elég képzett lesz, talpraesett és kompetens a kellő munkakörökben ahova jelentkezik az boldogulni fog az életben.. Szóval szerintem annyira nem biztató a helyzet:D de kíváncsi vagyok én is mások véleményére is, viszont ebben a szakmában is mint szerintem Magyarországon bárhol fontos az ismeretség (ami nekem sajnos nincs), tehát ha van a családodban valaki elismertebb, magasabb pozícióban lévő személy valami cégnél,hivatalnál vagy önkormányzatnál akkor biztos ,hogy el fogsz tudni helyezkedni a geográfus diplomával.

2011. okt. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy valóban mindent fogsz tanulni ha ezt választod, főként persze természet és társadalomföldrajzot de minimálisan fizika,kémia,filozófia,politika,informatika stb. Viszont nem kell megijedni, 2-es 3-as voltam gimiben fizikából és kémiából is és ez itt is meglett.
2011. okt. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Amikor én végeztem vagy phd-sok lettek a végzett geográfusok vagy 10-ből 9-en olyan munkakörben dolgoztak ha találtak munkát amihez egyáltalán nem volt szükség geográfus diplomára
2011. okt. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Egyetértek az első hozzászólóval, elhelyezkedni főként ismeretség alapján lehet könnyebben, sajnos nekem sincs, nem tudom pontosan mit fogok kezdeni vele. Amúgy harmadéves vagyok, de sajnos az általam kezdett tanrend szerint ez a leghúzósabb, könnyű megcsúszni egy félévet. Mellesleg MSc-n bevezetnek 2012-től az Eltén egy új szakirányt, térinformatika néven, ennek úgy látom van jövője, de alig 15 embert vesznek fel, így a bejutás elég nehéz lesz oda.
2011. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

ötödéves geográfus hallgató vagyok. ha újra pályaválasztás előtt állnék, másképp döntenék. félreértés ne essék, nagyon hasznos és sokszínű ez a képzés, átfogó képet ad a világról. de most, hogy egy féléven belül munkába kell majd állnom, kicsit kétségbe estem, hogy mit is kezdek mégis magammal.

amiket járható útnak látok:

1. térinformatika szakirány - úgy tűnik, erre egyre nagyobb igény van, úgyhogy ezt bátran merem javasolni

2. terület- és településfejlesztés szakirány - ha van ismerősöd, aki be tud nyomni valahova, akkor ez is hasznos lehet, egyébként eléggé reménytelen vele az elhelyezkedés

3. tanári szakirány - erről legalább tudják, hogy micsoda (ellentétben a geográfussal), bár manapság nem tudom ki érez magában elhivatottságot ilyen irányba, és hogy van-e szükség földrajz szakos tanárokra, illetve mennyire (lesz) telített a piac

4. Phd képzés - az MSc után van erre lehetőség, tudományos kutatásokban való részvétel, ennek látom még értelmét, a képzés ideje alatt akár egyetemi óraadóként is el lehet helyezkedni, és innen már csak felfele vezet az út.


Sok sikert.

2011. nov. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
hohó az 5. kimaradt: van olyan, hogy szakmai gyakorlat a képzésben. ha sikerül egy céghez menned, van egy kis esély rá, hogy oda utána visszavesznek, ha kiemelkedő teljesítményt nyújtasz.
2011. nov. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér. Remélem nem arra mentél.
2017. szept. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!