Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges az a fajta délibáb,...

Lehetséges az a fajta délibáb, amiről Petőfi írt? Amitől megfordítva és felnagyítva látjuk a dolgokat? Látott már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem szinte mindenki látott már olyat, maximum kicsibe, hála a modern környezetnek.


Amikor remeg a meleg levegő nyáron a beton fölött, és úgy néz ki, mintha vizes lenne, az is délibáb, csak kicsiben.


A Hortobágyon manapság is lehet látni valódi délibábot (A Szaharában meg pláne). Nagy, hosszú, sík terület kell, és rekkenő forróság :)


Forróságból nincs hiány, ellenben a Hortobágy egy jó részét beépítették már, így kevesebb hely van, ahol érvényesül a hatás.

2011. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, mi az a délibáb, és tisztában vagyok vele, hogy ilyet már mindenki látott, ezért írtam azt, hogy AZ a fajta délibáb, AMIKOR a tárgyak felnagyítva, megfordítva látszanak. Sima délibábot értelemszerűen látok minden nyáron, az nem érdekel. Konkrétan erre a fajtára vagyok kíváncsi.
2011. okt. 15. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha tudnád, mi a délibáb, és elolvastad volna értően, mit írtam, akkor értenéd, HOGY IGEN, a délibáb az, amikor a tárgyak felnagyítva, tükrözve látszódnak, és igen, lehetséges, a Hortobágyon megfigyelhető, de igazából mindenhol, ahol van elég nagy terület, és semmi sem szegi a látóhatárt.


De, gyanítom nekem megint nem fogod elhinni, tehát:


[link]

2011. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bánomisén ***** válasza:
Kérdező, Sir Bucher-nek igaza van, a délibáb az, amikor fejjel lefelé és felnagyítva látod a dolgokat.
2011. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bánomisén ***** válasza:
*Sir Butcher - bocsánat!
2011. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha így van, de még mindig nem értem, mert a Sir Butcher által leírt jelenség, ti. amikor a földfelszín "olvadni" látszik, az nekem is megszokott, de én még sosem láttam ezt azzal együtt járni, hogy megfordulnának a tárgyak.
2011. okt. 15. 18:03
 7/8 bánomisén ***** válasza:

Mert nem minden délibáb látszódik teljes egészében. Ahhoz tökéletes körülmények kellenek, ami meg nem mindig adódik. Természet anyánk sem mindig tökéletes :-)

Szerintem olvasd el a cuccot, amit Butcher belinkelt, abból sok minden kiderül.

2011. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fata morgana.
2020. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!