Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi irányította ezeket a...

Mi irányította ezeket a folyamatokat?

Figyelt kérdés
Egyes fajok az evolúció során a környezethez alkalmazkodva új tulajdonságokat, szerveket fejlesztettek ki a fennmaradás érdekében. Mi irányította ezt? Ezek szerint képesek lehetnénk a tudatunkkal elérni változásokat?? Véletlen mutációk sorozata hogy lehetett?? Hogyhogy pont olyan tulajdonság mutálódott ami az életben maradáshoz szükséges volt? Ha véletlen mutáció, akk rengeteg időnek kellett eltelnie. Elég idő ez az evolúcióhoz??
2011. okt. 19. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elég csak az emberek sokszínűségét nézni, nincs két egyforma. És ez nem csak a külsőre, de a belső szervekre is igaz. Ez sebész tudna erról mesélni, hogy milyen gyakoriak az eltérések, és ezekre mennyire kell figyelnie.

Ha téged alaposan megvizsgálnának biztosan találnának 1-2 olyan dolgot, ami nem egyezik pontosan az anatómia könyvben leírtakkal.


Például sok ember egy ilyen elváltozás miatt immunis a maláriára:

[link]

2011. okt. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"Egyes fajok az evolúció során a környezethez alkalmazkodva új tulajdonságokat, szerveket fejlesztettek ki a fennmaradás érdekében. Mi irányította ezt?"


Már leírtad: a fennmaradás.


De teljesen rossz elképzelés, ha ezt úgy gondolod, hogy van egy fennmaradás nevű futóverseny, amit a fajok meg akarnak nyerni, és ezért fejlesztgetnek ezt-azt. Az evolúció nem Forma-1.


"Véletlen mutációk sorozata hogy lehetett?"


Úgy, hogy nem vagy pont olyan, mint a szüleid, és nem vagy pont olyan, mint egy másik ember. Két ember között különbözik ezer dolog. A magasságuktól és szemük színétől addig, hogy hány csontjuk van, sőt, az agyuk egyes részei mekkorák. Egy faj egyedei sokfélék.


"Ha véletlen mutáció, akk rengeteg időnek kellett eltelnie. Elég idő ez az evolúcióhoz??"


Elég.


Az evolúció lényege a világ legegyszerűbb dolga. Annyira egyszerű, hogy pont az egyszerűsége miatt nem értik meg sokan, hanem keresik benne a nemlétező bonyolultságot :)))


Az evolúció két szabályon alapul:


1) Az élőlények nagyon hasonlítanak a szüleikre, de nem pont ugyanolyanok.


2) Az az élőlény hajlamosabb túlélni, ami olyan, hogy hajlamosabb túlélni.


Ebből a (2) egy banális állítás, kb. mint az 1x1=1. Tehát marad az első állítás. Ez azt mondja, hogy az élőlények egy kicsit változhatnak a szüleikhez képest, de mindig csak egy kicsit. (Nagyot is változhatnak nagyon ritkán, de abból ritkán sül ki életképes utód, bár vannak érdekes kivételek.)


Hogyha alaposan végiggondolod ezt, akkor érteni fogod az evolúciót, de annál kevésbé fogod érteni, hogy egyesek miért problémáznak annyit rajta. A világ legegyszerűbb elmélete, pont ezért zseniális.

2011. okt. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem gondolt egyet és kinőtt..

Folyamatosan fejlődtek...

Nézd meg például az emberek is egyre nagyobbak lesznek. 200 évvel előttünk épült parasztháznak nézd meg mekkorák az ajtói. Alacsony. De az emberek is alacsonyabbak voltak.

én pl 178 cm vagyok de egyre több nálam magasabb csajt látok. Gondolom nekik a gyerekeik még magasabbak lesznek. És ez így megy tovább.. Igy fejlődhetett ki az állatoknál is. mindíg a leg gyorsabb leg erősebb maradt meg. a legnagyobb tüdejú leg izmosabb leg bundásabb stb.. az szaporodott tovább és generációról generációra csak az ilyen tulajdonságok javultak.

2011. okt. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Az előzőekből azt szűröm le,hogy a legnagyobb ellenségünk az inkubátor.Nemhagyunk természetes szelekciót az evolúciónak.Ill. bele avatkozunk.
2011. okt. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Ami szintén egy hibás elképzelés. Az embert az evolúció hozta létre, így minden, amit az ember ma tesz, szintén annak eredménye. Az inkubátor is. Konkrétan az evolúció egyik alapprogramjának a következménye: maradj életben minden áron és növeld saját fajod egyedszámát.
2011. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően elméleti szinten még talán egyet is értek azzal, hogy nem hagyunk teret a természetes szelekciónak... de!!! nagyjából addig a pontig, amíg a saját szeretteimről, számomra fontos emberekről nincs szó. Onnantól fogva én sem bírom racionálisan nézni a dolgokat, érzelmi alapon döntök, és érvelek.

Ráadásul nem feltétlenül igaz az, hogy pl akár az inkubátor, akár más egészségügyi módszerek gátolnák a fejlődést. Az is mutáció (kérdés, hogy jó irányú-e, de ez egy másik téma), hogy egyre inkább háttérbe szorulnak a fizikális, vagy ösztönszerű vonásaink, és inkább szellemi téren kerekedünk a többi faj fölé. Túlélni, ez a lényeg, az emberi faj így csinálja, a többi meg másképp.

2011. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az élőlények egy adott pillanatban adott környezetben élnek, amely környezet hat rájuk. Egyik legdurvább ilyen hatás a rádióaktivitás, amelyre a szervezet úgy reagál, hogy bizonyos sejtek (amelyek erre a legérzékenyebbek) másképpen kezdenek működni. Ennek következtében egyéb sejtek is másképpen működnek, a folyamat eredményeként, ha kicsi volt a hatás, valamilyen apró változás után a dolog "befejeződik". Ha a változás nagyobb volt, rossz esetben az egyed szervezetében olyan folyamatok indulnak el, amelyekbe belehal.


A különböző helyeken a környezeti hatások eltérőek, ezért a szervezet az idők során az egyes élőlényekben más tulajdonságokat fejlesztett ki. Egyik szembetűnő ilyen különbség a trópusi vidékeken élő emberek barna, fekete színe, míg az északi részeken élőké fehér.


Az emberek keveredése és az öröklődés egy másik jelenség, ezzel ne keverjük össze.


A lényeg, ha a környezet nagyon megváltozik, akkor a benne lévő élőlényeket az addigiakhoz képest más hatások érik, a szervezet erre reagál. Bizonyos fajokra nézve a változás akkora, hogy a szervezetük reakciója a meghalás. Más fajok elkezdenek új tulajdonságokat kifejleszteni, persze közben sok egyed elpusztul. Jelentős változásokhoz évmilliók kellenek, tehát egyetlen élőlény, vagy néhány generációs utódai szempontjából az evolúciós változás ma még észlelhetetlen. Ezért vizsgálják ezt a jelenséget olyan élőlényeken, amelyeknek az életciklusa néhány nap. Így egy-két évtized alatt több ezres generációváltást lehet megfigyelni, amelyben már észlelhető változás.

2011. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

07:11


"Az előzőekből azt szűröm le,hogy a legnagyobb ellenségünk az inkubátor.Nemhagyunk természetes szelekciót az evolúciónak.Ill. bele avatkozunk."


Evolúció mindig van, nem lehet akadályozni, nem lehet ellenezni, nem lehet beavatkozni. Mivel az evolúció azon a 2 tételen alapul, amit leírtam, és ezek közül az egyik mindig igaz, a másik meg egyenesen tautológia, ezért az evolúció fogalma magában foglal mindent, ami a világon élőlényekkel történik.


Ezért rossz egy kicsit az a megfogalmazás is, hogy az embert "az evolúció hozta létre". Nem, az embert semmi sem hozta létre, az ember kialakult, és ezt a történetet úgy hívják, hogy evolúció.

2011. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

03:13


"Nézd meg például az emberek is egyre nagyobbak lesznek. 200 évvel előttünk épült parasztháznak nézd meg mekkorák az ajtói. Alacsony. De az emberek is alacsonyabbak voltak."


Mert rosszabbul táplálkoztak és többet erőlködtek. Ha a mai budapesti kosztot fogyasztották volna és olyan keveset dolgoztak volna, mint a mai városi ember, akkor megnőttek volna akkorára, mint mi.


A parasztok magassága vs. mai városi ember magassága kérdésnek semmi köze az evolúcióhoz. Az evolúció évezredes, évmilliós tendenciákról szól.

2011. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az evolúció bonyolultabb, mint a véletlen mutációk szelektálódása.

Sokkal inkább szervezett informatikai folyamat, és nagy részét még nem értjük.

Azt tudjuk (néhány hónapja), hogy bizonyos "stresszorok" , az embrió sejtjeiben kikapcsolnak egyes sejtjavító mechanizmusokat, és utat engednek bizonyos mutációknak.

Azt is tudjuk, hogy ez nem véletlen, nagyon rég óta így van, és éppen az alkalmazkodással van összefüggésben.

A részleteket még nem ismerjük.

2011. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!