Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kísérletek vannak...

Milyen kísérletek vannak gáztörvényekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Fizika órára kellene, de valami olyan, ami egyszerű és előtte itthon is el tudom végezni...
2011. okt. 22. 14:42
 1/2 anonim válasza:

Az attol fugg, mi definial az, hogy gaztorveny. Nekem errol a gazok allapot valtozasai jutnak eszembe. Tudod, az allapotjelzok valtozasai. a homerseklet, a nyomas, a terfogat, tomeg. Ezzel kapcsolatban van nehany olyan kiserlet, amit otthon konnyeden elvegezhetsz:

1.)Egy egyszeru dugoval lezarsz egy uveget, majd ezt kovetoen elkezded melegiteni. A benne levo levego ugye elkezd melegedni, de nem tud kitagulni. Persze ha kiloki a dugot, kitagul, de amig a dugo benne van, nincs res, ahol a levego kijuthatna az uvegbol, addig a levego nem tagul, ebbol pedig az kovetkezik, hogy a nyomasa a melegites soran megnovekszik.

2.)A gaz tomeget merni is tudjuk. Ehhez eleg egy olyan csappal ellatott edeny, amelybol kiszivattyuzhatjuk a gazt. A szodas uveg, erre tokeletes. A gaz tomege a gazzal toltott edeny es a legures teret tartalmazo edeny tomegenek kulonbsege.

3.)Biztos ismered azt a kiserletes, amikor kivagsz papirbol egy kigyot, rahelyezet a tuhegyre es a meleg radiator fele tartod. Minel melegebb a radiator, annal eroteljesebb forgast figyelhetsz meg. Futeskor a szobaban a radiatorok felett legaramlas indul meg. Ez azzal magyarazhato, hogy a radiator felett a felmelegedett levego kitagul, surusege csokken, ezert ugye felfele aramlik, helyere hidegebb levego kerul.

Nekem ezek jutottal eszembe. De ha nem erre gondoltal, ird meg, hogy konkretan mire es akkor talan tobbet tudok segiteni.:)

2011. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
erre gondoltam, köszönöm szépen a válaszod:) sokat segített:)
2011. okt. 24. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!