Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted bonyolult olvasmány...

Szerinted bonyolult olvasmány egy 15 évesnek Az idő rövid története?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 18:16
 1/7 anonim válasza:
Ha jo logikaval rendelkezel es hamar megerted azt, hogy mi, miert van, akkor szerintem nem.:)
2011. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, én is elolvastam és most leszek 16. Hawking direkt úgy írta meg hogy érthető legyen és ne tartalmazzon túl sok matematikai egyenletet. Most a Párhuzamos világokat olvasom Michio Kakutól.
2011. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2011. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 InsaneMed ***** válasza:

Igaz, hogy úgy van megírva, hogy mindenki megértse, de szerintem az ilyen könyvek veszélyesek, mert azt fogod hinni, hogy tényleg érted... Nekem két végzős (akkor még) ismerősöm olvasta. Ők sokat konyítottam a matekhoz és a fizikához, de annyira "tévképzeteik" lettek a könyvtől, hogy a normális ember tudta, hogy hatalmas hülyeséget beszélnek de ők szentül fizikusnak hitték magukat. Persze ez nagyon függ a személyiségtől.


Egy 15 évesnek még semmi dolga az ilyen könyvekkel. Inkább tanulj meg deriválni és integrálni. Vagy ha mégis el akarod olvasni, hajrá, de mivel a könyv úgy íródott, hogy mindenki értse, ezért le van egyszerüsítve az egész, és nem biztos, hogy az tényleg úgy is van.

2011. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy gyagyás, akkor simán elolvashatod. Különben se értem, hogy miért itt kérdezgeted és miért nem kezdted már el, ha érdekel. Ha nem tetszik, akkor majd legfeljebb lerakod.


Amit pedig az előző válaszoló írt, az nem feltétlenül igaz, mert egy 14-15 évesnek már lehet annyi esze, hogy gondolkozzon el a dolgokról, kérdéseket tegyen fel és több szempontból megvizsgálja a dolgokat. Előbb-utóbb úgyis fog hallani egy-egy dologról különböző álláspontokat és nézőpontokat.


Inkább az a veszélyes, ha később kezd el valaki elmélyedni valamiben, mert az idősebben már nehezebben alakul a világképük az embereknek.


Különben is minél előbb találkozik az ember különféle teóriákkal, gondolatmenetekkel, stb... annál jobb.


Az idő rövid története c. könyv pedig nem olyan nehezen érthető olvasmány. Szinte mese.

2011. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző válaszoló ha én a kettes matekommal megértettem akkor valószínűleg te is fogod. Nincs benne semmi bonyolult inkább lennének ezek a kötelező olvasmányok mint a sok unalmas szépirodalmi zagyvaság.
2011. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

már elkezdtem :)

jó könyv :)

2011. okt. 24. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!