Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hold keringése a föld körül?...

Hold keringése a föld körül? De mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy akkor van telihold, amikor a hold a nap és a föld közé áll és kitakarja a nap fényét és azért láthatjuk és ahogy megy balra úgy láthatunk belőle mindig kisebbet míg mögénk nem kerül és akkor teljesen eltűnik és akkor van új hold mert a föld árnyékába kerül.


de most látom, hogy pont fordítva van akkor van telihold ha mögöttünk jár.. de hogyan? :S


2011. nov. 3. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a képe sztem nagyon szemléletes:

[link]

2011. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
erről jöttem rá de nem értem..
2011. nov. 3. 23:02
 3/15 A kérdező kommentje:
úgy látszik, hogy ezt senki nem érti..:S
2011. nov. 3. 23:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán vannak egy vonalban, általában nincsenek, a Föld nem takarja el a Napot.
2011. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld úgy elképzelni a képet mintha nagy labdák lennének 1 éjszakai mezőn. A Nap egy reflektor, te a Földet jelképező labda mellett állsz. Teliholdnál a hold távolabb van a Naptól mint a Föld(és nagyjából egy vonalban van a 3 égitest). A Holdnak is van egy megvilágított és egy sötét oldala, teliholdnál a megvilágitottra van rálátásunk.

Vagy még jobb ha úgy képzeled el h a szobádban a villany a Nap, és van egy kisebb meg egy nagyobb labdád/golyód.

Ha két labdát az ábrának megfelelő különböző pozíciókba helyezed, úgy h közben az arcod a nagyobbik labda mellett van(persze úgy h a fejed ne árnyékolja a kis labdát), akkor a kis labdán is ugyanazokat a fény fázisokat fogod látni mint amik a Holdnál vannak.

2011. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne feledd azt sem, hogy holdfogyatkozás mindig teliholdnál van!

Olyankor vannak hárman pontosan egy vonalban. Máskor (teliholdnál) meg nincsenek pont egy vonalban, így a Föld nem takarja el a Napot a Hold elől.

2011. nov. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
és akkor minek ilyen vöröses színű a hold, holdfogyatkozásnál? akkor mutatja igazi színét v mi?
2011. nov. 3. 23:40
 8/15 anonim ***** válasza:
"A Föld légköre megtöri a napfényt, és a vörös színű sugarakat saját árnyékkúpjába vetíti, míg a légkörön áthaladó kék sugarakat jórészt kiszórja."
2011. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A vörös szín főleg a föld légköre miatt van. Jóformán nem látszana semmi a holdból, de a föld légköre "rátöri" a látható fény vörös tartományát a teljesen fekete Holdra. Olyan ez, mint amikor a déli árnyékban minden kék tónust kap az ég kékje miatt.
2011. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Küldenél amúgy egy vázlatot, vagyrajzot arról, hogy mi is a te elképzelésed? Azon szerintem könnyebben lehetne magyarázni :)
2011. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!