Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A testalkatunk alakítja a...

A testalkatunk alakítja a személyiségünket?

Figyelt kérdés
Vagy a személyiségünk alakítja ki a testalkatunkat? És mindez aktív kihatással van az életmódunkra is?
2011. nov. 6. 11:02
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:
88%

A személyiségünket a szocializáció alakítja ki. Neveltetés, gyerekkori tapasztalatok, stb. A testalkatot genetika határozza meg + az életmód.


Abban igazad van, hogy ha a személyiség instabil és lelkileg sérülékeny vagy, az kihathat pl az étkezési szokásaidra, ami elhízáshoz vezethet. De ezek a sérülékenységek is a szocializációval alakulnak ki.

2011. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért valamilyen szinten a testalkat is kihat a személyiségre. Pl ha olyan ronda vagy, hogy kiskorodban is csak a kutya játszik veled, akkor lelkileg is megnyomorodsz.


Vagy pl a kövér és a sovány emberek vérmérséklete gyakran összefügg a testalkattal.

2011. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

A testalkatunk, mivel rajtunk kívül van, így mint minden más ilyen "tárgy" hatással van ránk, de nem egyetemes szinten, csak bizonyos dolgokba. Pl. Én 50 kilo vagyok, de neki megyek egy 90 kilosnak is. Azaz ebben a tekintetben nincs rám hatással a testalkatom. Viszont mivel nem kell egy hatalmas kigyúrt testet eltartanom, így nem is eszek húsokat, kivéve halat. Sokkal környezet tudatosabban is kezdtem el élni ennek következményeként. Így kihatással van az életmódunkra.


A személyiség is biztos hatással van a testalkatra is, de az már olyan komplex folyamat amit az emberi agy nem könnyen érthet meg. :)

2011. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!