Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Nemzetközi Energiaügynökség...

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint visszafordíthatatlan klímaváltozás felé haladunk. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 9. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

az,hogy igazuk van.Egy olyan dolog felé haladunk,amit később nemtudunk megváltoztatni.És hogy miért?Az utolsó mondat egy nagyszerű válasz rá:

"Az IEA vezető közgazdásza a jelenlegi helyzettel kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy a világon nem a megfelelő technológia hiányzik a klímaváltozás megfékezéséhez, hanem egyértelműen a politikai akarat."

2011. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, ez sajnos igaz
2011. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van pesszimistább jóslat is: már visszafordíthatatlan a klímaváltozás. De ezt logikusan senki sem fogja hangoztatni, csak ha már a legoptimistább felmérések is ezt mondják, hiszen akkor az emberiség egyszerűen hátradől a kis székében, keresztbe rakja a lábát, majd azt mondja, hogy ha már úgyis itt a világváge és nem lehet rajta segíteni, élvezzük ki az utolsó cseppeket is. Márpedig az rapid összeomláshoz vezet.

Személy szerint nem hiszem, hogy valaha is változás következne be, hacsak nem a zöldek átveszik a hatalmat, de az már őrült kapkodás lesz a bolygó megmentésére (zöldterror). Viszont naivan hiszek az emberiségben, hátha jön egy kataklizma, és még időben a fejünkhöz kapunk. Addig meg... annyira nem vagyok gazdag, hogy teljesen környezettudatosan élhessek, de amit tudok, megteszek. A világ megkövessen. :D (Viszont a Lánchídra nem láncolnám ki magamat meztelenül demonstráció céljából.)

2011. nov. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ti hisztek az okostojásoknak ? A természet teszi a dolgát ! Emlékezzetek Bős-Nagymarosra ! Az összes száűmításba vehető túdos elmondta a magáét - és nem is lett vízlépcsőnk! S lőn történt odaát vagy ideát valami? Úgy tudom semmi.Tehát ennyit a visszafordíthatatlanságról. Természetesen ne károsítsuk a környezetünket, de pl akik nem elégednek meg egy kocsival és max 110m2-es lakással és sorolhatnám a luxus igényeket - na ezeket kellene azonnal leállítani. Igen ám ,de az érdekel és az ösztönzések és érdekeltségek közgazdasági alapfogalmak és akkor mi motiválja az embereket, hiszen pénzért dolgoznak. Jó lenne, ha mást találnának ki helyette, vagy a szükségleteket a legmaximálóbban adóznák már ami a környezetere károsan hat.
2011. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"és nem is lett vízlépcsőnk! S lőn történt odaát vagy ideát valami? Úgy tudom semmi"


Hát ha nem épült fel a vízlépcső, akkor nem lep meg, hogy nem történt semmi. Mivel ugye nem épült meg.

2011. nov. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A Nemzetközi Energiaügynökség szerint visszafordíthatatlan klímaváltozás felé haladunk. Mi a véleményetek erről?"


Ha visszafordíthatatlan, akkor tök mindegy, mit mondunk róla, nem?


Amúgy meg én nem hiszek ebben, szerintem politikai célú hiszti az egész.

2011. nov. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tislerics Máté ***** válasza:

Szerintem balgaság ilyet kijelentenie A Nemzetközi Energiaügynökségnek!


Ha elmagyarázzák hogy mire alapozzák, és utána meggyőző adatokkal szolgálnak, akkor esetleg állástfoglalok....


de így hogy egy 150 éves tudomány egzakt de rettentően hiányos eredményeire és az erre alapozott spekulációkra támaszkodva kijelentettek valamit akkor jól van... ja meg a régebbi klíma adatok összeegyeztetése jégmintákból, meg korallokból, meg ősi feljegyzésekből.... na jó....


A természet és az éghajlatunk egy roppant összetett és (még) átláthatatlan rendszer ami folyamatosan formálódik.

Az ember idővel megérti és felhasználja az időjárást és saját hasznára fordítja...

2015. jan. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!