Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha levágunk egy darabot az...

Ha levágunk egy darabot az almából, miért barnul meg a húsa?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert a levegővel érintkezve oxidálódik, és ilyen színű lesz az oxidált anyag.
2011. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez akkora baromság ember
2011. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magyarázod ezt egy végzett vegyésznek :) Grat... Nézz már utána az oxidáció fogalmának.
2011. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De itt is leírja: [link]
2011. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, oxidálódik, nem csa ka fémek oxidálódnak. Egyébként rosszul tettem fel a kérdést :) Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy miért barnul meg ilyen gyorsan? Mi az a vegyület, ami benne van és fél perc alatt bebarnítja? A barack vagy a körte az nem barnul be, de miért? Mitől más az alma, hogy ilyen gyorsan oxidálódik?
2011. nov. 13. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Kevesebb antioxidánst tartalmaz ennyi az egész. Nézd meg a citromot, az sem barnul meg gyorsan, mivel sok aszkorbinsav van benne. Konkrétan nem tudom mi barnul meg, de utánanézek!
2011. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Magyarázod ezt egy végzett vegyésznek :) Grat... "


"Konkrétan nem tudom mi barnul meg, de utánanézek!"

2011. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A konkrét vegyületet sajnos nem ismerem, nem vagyok mindentudó.
2011. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 papucsállatka válasza:

Növényélettanon ezt tanultuk:

"A szövetek sérülése, stb. során lejátszódó barnulási reakciók a polifenol-oxidázok működéséhez köthetők, fenoloidok oxidálásával kinonvegyületek képződnek, amelyek polimerizációra hajlamosak. Ez áll a legtöbb jól ismert növényi barnulási folyamat hátterében. Élettani szerepük többek közt a védekezésben van, a keletkező kinonok mérgezőek – a kórokozón kívül többnyire a növényi sejtet is elpusztítják, így jöhetnek létre nekrotikus foltok. A keletkező kinonok sokszor színesek, pl. barnák, főként polimerizációs termékeik. " stb.

2011. nov. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!